• Головна
  • Тернополяни вшанували Любомиру Бойцун пам’ятним знаком
15:06, 25 серпня 2015 р.

Тернополяни вшанували Любомиру Бойцун пам’ятним знаком

На минулому тижні в Тернополі на масиві «Дружба» небайдужі тернополяни відкрили меморіальну дошку світлої пам’яті відомого тернопільського архівіста та краєзнавця Любомири Степанівни Бойцун.

Пам’ятник знак встановлений на місці, де довгий час мешкала Любомира Степанівна. Відтепер тернополяни та гості міста проходячи повз, зупинятимуться, згадуватимуть про цю унікальну людину, а хто не знає, обов’язково поцікавиться долею та фундаментальними працями пані Любомири.
На урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки прийшла родина Любомири Бойцун, друзі, знайомі, колеги по роботі, депутати Тернопільської міської ради.
Любомира Степанівна практично все своє життя віддала архіву, багаторічному директору якого Богданові Хаварівському випала честь першому сказати добрі слова про пані Любомиру.
– Сьогодні знаковий день для нашого Тернополя. Сталися одразу дві події, які назавжди увійдуть до історії міста. Нацбанк України випустив монету з нагоди 475-річчя Тернополя, і ось тут ми відкриваємо пам’ятний знак людині, яка поклала життя на вівтар архівної справи. Коли я прийшов до архіву, то найбільшу допомогу отримав саме від пані Любомири. Вона була людиною й архівістом з великої літери! Книга «Тернопіль у плині літ», яку вона виплекала, справді не перевершена й унікальна для нашого міста. Багато про Тернопіль було написано і ще багато напишуть, але подібне видання дуже вже важко буде створити, – зазначив Богдан Хаварівський.
Добрим вчителем і мудрою порадницею Любомира Бойцун була і для заввідділу архіву Терези Малиміна-Базиляк:
– Я досить часто згадую Любомиру Степанівну як невтомного дослідника історичної спадщини нашого міста, як патріота, людини яка безмежно любила свій рідний Тернопіль. Ми втратили доброго друга, вірного соратника і взагалі людину, для якої слова відповідальність і справедливість не були порожніми звуками. Творила вона до останніх днів свого життя, працюючи над доповненням до своєї книги. Тернополяни мають пам’ятати Любомиру Бойцун за її величезний внесок у дослідження та популяризацію нашого Тернополя.
Встановлення меморіальної дошки – ідея Товариства охорони пам’яток історії та культури за сприяння голови громадської організації «Тернопіль Європейський», депутата міськради Віталія Цимбалюка.
– Мені не довелося особисто знати Любомиру Бойцун. З розповідей знаю, яка це була чудова, розумна, талановита й інтелігентна людина. Саме з її публікацій дізнався дуже багато нового про рідне місто – таке, чого не прочитаєш у підручниках та енциклопедіях і не знайдеш в інтернеті. За своєю першою освітою я історик, тож розумію ціну тієї величезної праці, в яку вона вклала всю душу і любов до свого міста. І сьогодні на моєму робочому столі лежать дві книги – Конституція України і «Тернопіль у плині літ» Любомири Бойцун, – зауважив Віталій Цимбалюк.
Унікальна книга Любомири Бойцун вийшла друком у видавництві «Джура», директор якої Василь Ванчура на відкритті пам’ятної дошки пообіцяв присутнім вже незабаром презентувати доповнене видання.
Меморіальна дошка Любомири Бойцун завжди буде нагадувати тернополянам про людину, яка ніколи не мала високих звань, нагород чи посад, але серце її завжди билося для Тернополя.

Тернополяни вшанували Любомиру Бойцун пам’ятним знаком, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Віталій Цимбалюк #вшанували Любомиру Бойцун
ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
Оголошення
live comments feed...