• Головна
  • День незалежності – з борцями за волю України
20:10, 26 серпня 2015 р.

День незалежності – з борцями за волю України

З Днем Незалежності України членів Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки «Лисоня» особисто привітав голова громадської організації «Тернопіль Європейський», депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк. В гості до людей з непростою долею він приїхав з добрими словами та «патріотичним» тортом у синьо-жовтих кольорах.

Віталій Михайлович не випадково вибрав для привітання саме Братство «Лисоня», з членами якого він нещодавно познайомився, але за короткий час вони стали справжніми друзями.
– Хочу вам низько вклонитися, бо саме завдяки Братству зберігається історія нашої держави і цієї великої боротьби, яку пройшли вояки ОУН-УПА. Саме завдяки вам і вашим побратими, яких вже немає в живих, Україна піднялася з колін і, пройшовши всі випробування, стала незалежною. Сьогодні ви робите неоціненну справу, розповідаючи молодому поколінню про людей, які пройшли визвольну боротьбу, та прищеплюючи любов до Батьківщини, – сказав у вітальному слові Віталій Цимбалюк.

Також він повідомив, що активісти «Тернополя Європейського» вирішили надати Братству з нагоди свята посильну фінансову допомогу, яку ветерани зможуть витратити на потреби своєї організації, пишуть Тернополяни.

Голова Братства ОУН-УПА «Лисоня» Роман Ванчура був приємно вражений такою увагою до організації.
– Пане Віталію, Вас нам сам Бог послав. Слава про людей, які боролися за волю України, сиділи в криївках, гинули в нерівній боротьбі, не має пропасти. Ви один з тих людей, завдяки яким нащадки пам’ятатимуть про відомих і не відомих героїв, які виборювали незалежність України. Останні п’ять років нам було непросто, чиновники міської ради виганяли нас із цього приміщення, з нас вимагають непосильні кошти за комунальні послуги, але завдяки вашим старанням ми не лише зберегли наш офіс, а значно його оновили, – розповів Роман Ванчура.
Одна з представниць Братства «Лисоня» Олександра Гумен підтримала голову ветеранської організації:

– Упівців залишилося не так багато. Всі вони десятиліттями відвідують Братство, добре знають сюди дорогу. Тому ми не хотіли віддавати приміщення, в тому числі і заради пам'яті вояків ОУН-УПА, які свого часу зі зброєю в руках здобували незалежність України. Сподіваюся, учні з сусідньої школи, та й усіх навчальних закладів Тернополі і області, приходячи до нас, будуть завжди дізнаватися щось нове та цікаве про героїв, які поклали життя за Україну, – каже Олександра Гумен.

Нагадаємо, що нещодавно депутат міської ради Віталій Цимбалюк, на окрузі якого розташоване приміщення Братства, закликав тернополян захистити ветеранів ОУН-УПА, а владу міста – залишити літніх людей у спокої. Зрозумівши, що мерія не збирається вирішувати проблему, і запідозривши, що на це приміщення хтось уже поклав око, Віталій Цимбалюк із активістами ГО «Тернопіль Європейський» взяли організацію під свій захист та розпочали в її офісі капітальний ремонт. Адже там зберігаються унікальні архіви, книги та світлини з історії визвольної боротьби, а також організовано музей ОУН-УПА.

– Так сталося, що Україна змушена знову, як і довгі десятиліття до того, боротися за свою незалежність. Але я певен, скоро на нашу землю прийде мир, злагода, що ми разом подолаємо усі негаразди і труднощі. І в майбутньому Україна буде однією з провідних країн Європи і світу, – сказав Віталій Цимбалюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Цимбалюк з борцями за волю України
Оголошення
live comments feed...