• Головна
  • Здати на утилізацію енергозберігаючі лампи та ртутні термометри у Тернополі - проблема
20:00, 26 серпня 2015 р.

Здати на утилізацію енергозберігаючі лампи та ртутні термометри у Тернополі - проблема

Здати на утилізацію відпрацьовані енергозберігаючі лампи та ртутні термометри в Тернополі нині є проблемою. Два підприємства, які раніше приймали ці речі, тепер не мають де їх утилізувати. Адже "Микитівський ртутний завод" у Горлівці на Донеччині був розбитий під час бойових дій.

- Ми приймали енергозберігаючі лампи від організацій. За кожну лампу брали 5-6 грн, за утилізацію платили заводу 2,40 грн, - розповідає 20хвилин директор МП "Альфа" Іван Бойцан. - Проте нині прийом ламп призупинили, адже завод у Горлівці не працює. Ще є ще можливість здавати ці лампи у Запоріжжя. Але там лише за утилізацію кожної лампи у нас просять по 8 грн. Зараз ми зібрали близько 10 тисяч ламп і не знаємо, куди їх здавати. Така сама проблема і з утилізацією ртутних термометрів... 
Загалом підприємство працює з 1996 року, додає пан Бойцан. Весь чай час тут регулярно приймали лампи та термометри і здавали їх на утилізацію.

Окрім того, збором енергозберігаючих ламп та ртутних термометрів займається ще й ПП «Екоцентр Плюс".  Втім і тут нині через непрацюючий завод у Горлівці прийом  призупинили.

- Можемо прийняти від одного мешканця одну лампу раз у півріччя. Це - безкоштовно, - каже директор підприємства Андрій Дуда. - Їх утилізовують на підприємстві у Кіровограді. Ртутних термометрів наразі не маємо можливості приймати взагалі. 
Пан Дуда додає, що підприємство приймає лише лампи, які несуть небезпеку для довкілля, тобто з парами ртуті всередині. Що ж до звичайних ламп-жарівок,  то таких тут не приймають.

- У місті мала би бути програма сортування, відповідно до якої мали б збирати ці лампи, - каже співрозмовник. - Але на жаль у нас сортувальних ліній немає... 

Якщо ви знаєте ще якісь фірми чи фізичних осіб, які приймають енергозберігаючі  лампи та ртутні термометри, пишіть їхні контакти в коментарях до статті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #утилізація #термометри

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...