
22:27, 18 листопада 2011 р.
Тернополяни будують надсучасний будинок з...соломи
Про це молода сім’я почала мріяти три роки тому, одразу після одруження. «На весілля нам подарували гроші, їх не вистачало навіть на однокімнатну квартиру, – розповідає Володимир. – Залишалося або знімати житло, або їхати на заробітки».
Однак подружжя вирішило піти іншим шляхом. В інтернеті натрапили на інформацію, що в багатьох країнах зводять житло, використовуючи як будівельний матеріал та утеплювач… солому. А потім випадково подивилися фільм про подібні споруди в Німеччині. Однак остаточно зважилися на власний «солом’яний» дім Володимир та Леся після того, як познайомилися з білоруським будівничим Євгенієм Широковим. Аби поспілкуватися з конструктором та архітектором, який вже багато років займається розробкою енергозберігаючих будинків, навіть їздили у Білорусь.
Будинок на ділянці у шість соток у Підгородньому почав зростати цьогоріч у травні. Проект будинку подружжя розробляло самостійно. Володимир за фахом інженер–комп’ютерник, закінчив Тернопільський технічний університет. Леся за освітою дизайнер-конструктор меблів.
Спершу заклали фундамент. Потім поставили подвійний дерев’яний каркас та накрили будівлю дахом. Далі в стіни почали закладати тюки з пресованою соломою. На зведення будинку пішло 450 тюків. Солому використовували житню. Вона стійкіша до біологічних впливів і її не їдять гризуни. Крім того, солома виконує роль теплоізолюючого матеріалу. «Тепло утримує не сама солома, а повітря, яке є у стеблах, – говорить Володимир. – У будівлі з стіною товщиною 50 сантиметрів за добу температура може впасти на один-два градуси. Таким чином затримує тепло й пінопласт – за рахунок повітря у «бульбашках». Однак, порівняно з пінопластом, солома є екологічно чистим матеріалом».
За словами чоловіка, їх батьки спершу були категорично проти такого будівництва. Мовляв, де це бачено – хата з соломи. Заспокоїлися лише після того, як такі будинки почали показувати на телебаченні в новинах, пише Свобода.
Зараз котедж готовий на вісімдесят відсотків. Залишилося поштукатурити всередині, утеплити дах і провести внутрішні роботи. Навесні наступного року господарі планують справити новосілля.
За проектом на першому поверсі – вітальня, камін, кухня і ванна, на другому поверсі – чотири спальні. Площа будинку – 160 квадратних метрів. Обійшовся такий будинок більш ніж удвічі дешевше, ніж аналогічний цегляний.
«Подібні будинки зводять у всьому світі, – продовжує Володимир. – Технологію утеплення соломою використовують у Німеччині, у Канаді будинки роблять з дошок і утеплюють мінватою».
За словами Володимира і Лесі, для них їх дім більше, ніж просто споруда. У нього вони вклали частину себе. Під час будівництва познайомилися з багатьма цікавими людьми. До слова, побачити і перейняти досвід до подружжя вже приїжджали люди з різних регіонів України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі