11:20, 28 серпня 2015 р.
Тернопільські школярі готуються до нового навчального року
Традиційно в останні тижні серпня батьки разом з дітками активно починають готуватись до першого вересня. Шкільна форма, портфель, зошити та щоденники…
Все це потрібно купити батькам, перш ніж відправити своє чадо до школи. Журналісти «Номер один» також вирішили поцікавитись, в яку цього року «копієчку» влетить люблячим батькам синочок чи донечка, чи змінилася ціна на канцтовари у порівнянні з минулим роком.
Дитину вдома не залишайте!
Для дитини шкільні закупи – це завжди цікавий та навіть творчий процес, особливо, якщо вона йде у перший клас, тому психологи радять робити їх разом з малечею. По-перше, це цікаво, по-друге, допоможе психологічно настроїти дитину на те, що відпочинок закінчується і скоро треба йти в школу. Крім того, користуватися усіма покупками доведеться саме дитині, так що останнє слово має бути за нею — чи зручно, чи подобається, чи не буде соромно перед друзями (наприклад, мама може купити синові дуже зручний і дорогий ранець, але з «дитячим» малюнком). Звісно, якщо ви знаєте, що ваша дитина вередлива і може «розорити» сімейний бюджет одним таким походом на ринок чи в магазин, то тут уже дивіться по ситуації.
Звісно, найкраще на закупи піти в магазин. Адже там більший вибір товарів. Дехто вважає, що краще купувати на ринку через те, що існує думка, що там нижчі ціни. Однак вам треба мати на увазі, що на ринку не дають гарантії на товар. Якщо він виявиться поганої якості, вам його ніхто не обміняє і доведеться купувати інший. У магазині завжди можна обміняти товар, якщо він з якоїсь причини вам не підійде. Крім того, у магазинах досвідчені продавці допоможуть вам правильно вибрати речі. Це заощадить час і гроші. Знову ж таки, якщо повертатись до ціни, то на ринках зараз теж доволі не дешево. В чому переконались наші журналісти.
Форма та взуття
Вибір шкільної форми є дуже відповідальним заняттям, оскільки від нього залежить зовнішній вигляд і здоров’я дитини. Тому краще купувати одяг з натуральних тканин. На ринку форма вартує від 800 грн. як для хлопчиків, так і для дівчаток.
Проте, окрім шкільної форми, дуже важливо придбати і спортивну. Її ціна зараз коливається від 350 грн. Кросівки обійдуться батькам ще у 200-300 грн.
Багато матусь захочуть на День знань одягнути своїх чад у вишиванки. Про це свідчить ажіотаж навіть на нашому тернопільському ринку. Проте ціни на вишиті сорочки трішки «кусаються», адже стартують від 300 грн.
Купуємо портфель
Одна з найважливіших покупок є також портфель або ранець. Важливо не помилитися, вибираючи серед великої кількості варіантів, адже дитина носитиме його щодня упродовж декількох років. Експерти радять, аби вага портфеля складала близько 10% ваги дитини – це найбільш оптимальний варіант, інакше малюк страждатиме від болю в спині, зіпсує собі осанку і ходу.
Для здорової осанки треба, щоб дитина носила портфель або рюкзак не в руках, а безпосередньо на спині. Тому зверніть увагу на лямки — вони повинні регулюватися, бути широкими (не менше 4 см) і зручними. Ідеальний варіант, якщо вони прошиті м’якою тканиною на тій стороні, яка торкатиметься тіла.
Матеріал, з якого зроблений ранець, має бути екологічно чистим і водовідштовхувальним. Ні в якому разі він не повинен містити токсичних речовин і запахів, адже калюжі, розлитий сік, кремове тістечко, що розмазалось, — усе це чекає новенький портфель в майбутньому. «Спинка» ранця має бути ортопедичною (це також вказано на етикетці). Коли примірятимете, перевірте, щоб вона розташовувалась саме на спині малюка.
На «спинці» має бути м’яка тканина або сітка для того, щоб дитина не потіла під час носіння портфеля. Не забудьте про зручність: ранець обов’язково повинен мати зовнішні кишеньки для дрібних предметів і пляшки води, усередині має бути декілька відділень для книг, зошитів, пенала. Перевірте також ручку портфеля - вона має бути гладенькою, без рельєфів, щоб дитячій долоньці було зручно. До речі, ранці значно виросли в ціні порівняно з минулим роком. Так його вартість на місцевих ринках коливається від 240 грн. (простенький варіант) і навіть понад 850 грн.
Дорогі дрібнички
Сучасний вибір канцелярських товарів не може залишити байдужим ні школярів, ні їх батьків. Виробники проявили фантазію, врахували уподобання та інтереси сучасних дітлахів, перетворили канцелярію на предмет гордості школяра.
Дрібнички, тобто канцелярське приладдя, ніби й не дороге, але сумарно «відкушує» немалий фінансовий «шматок» з гаманця. Так, до прикладу, щоденник вартує від 20 і до 40 грн. Фарби - від 18 до 80 грн. Що стосується зошитів, то на 12 аркушів без малюнків, з простою палітуркою він вартує 3 грн. На 48 аркушів – уже 8 грн. Олівці коливають від 39 грн. до 60 грн. Що стосується пеналу, то він зараз вартує від 20 грн. А ще ж потрібно придбати пластилін, лінійку, ручки, альбом – усе це в сумі подекуди обходиться батькам також у кругленьку суму (від 300 грн. до 500 грн. ).
Тернопільські батьки радіють… другокласникам?
Судячи з цінової політики на Тернопільському ринку, відкладати кошти на школяра варто було ще з весни. Якщо врахувати, що мінімальна заробітна плата українця навіть не дорівнює 1500 грн., то на дитину-першачка піде три місячні бюджети. Трішки легше тим батькам, чиї діти йдуть в школу не вперше, бо можуть зекономити на деяких речах, які залишилися ще з минулого навчального року.
- Хлопчик наш перейшов у другий клас, то ми не дуже «влетіли» цього року. Форма залишилася з минулого року. Купували спортивний костюм (450 грн.), також кросівки суто для фізкультури (250 грн.). По канцелярському приладдю нам обійшлося десь до 300 грн. (зошити, обкладинки, кольоровий папір, ручки), –розповідає тернополянка пані Тетяна.
Згодом сім’я ще планує докупити туфельки. Вони зараз вартують також не мало – не багато – 450 грн. У сумі, за словами тернополянки, неповна комплектація дитини в школу цього року їй обійдеться до 2 тис. грн. «легенько». Хоча це, звісно, мізерія порівняно з тим, скільки батьки «викладають» грошей, аби зібрати дитину «з нуля».
- Рахуйте, портфель ми минулого року купували десь за 650 грн. (з тих кращих, із ортопедичною спинкою). Форму ми купували приблизно за 800 грн. Загалом тоді довелось витратити до 4 тис. грн. точно, – каже мати школяра
Тернополянин Сергій теж втішений, що дитина цього року йде вже у третій клас, і розраховує витратити кошти в основному на канцелярські товари. Усе найбільш «затратне» залишилося з минулого року.
Тож свято Першого дзвоника вже не за горами. Наші журналісти радять перед походом у магазин скласти детальний список того, що потрібно купити. Це допоможе нічого не забути і не купити зайвого. І, звісно, нехай ваша дитина запам’ятає 1 вересня лише у строкатих та добрих тонах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:59, 13 січня
16:44, 12 січня
122
19:29, 4 січня
30
12:17, 3 січня
live comments feed...