Тернополяни можуть радіти: квартплата не збільшиться

«Ухвалені 6 жовтня Верховною Радою України зміни до Житлового кодексу УРСР не змінюють формули визначення житлової площі при розрахунку вартості комунальних послуг для населення, а лише законодавчо фіксують те, що було визначено державними будівельними нормами понад п’ять років тому», – стверджує міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

"Насправді, внесення змін до ст. 6 Житлового кодексу (ухвалені Верховною Радою – ред.) лише фіксує наявний стан речей і вже існуючий порядок нарахування квартплати. Розрахунок загальної площі не змінюється, відповідно, площа, на яку нараховується плата, залишається незмінною", – сказав А.Близнюк.

Державні будівельні норми з 1 січня 2006 року встановили чинну і сьогодні остаточну формулу розрахунку загальної площі житла, - інформує zaxid.net. "Вона включає обраховану відповідно до встановленого коефіцієнта площу кімнат, засклених та холодних балконів, лоджій та комор. Два із трьох коефіцієнтів діяли ще в радянські часи, а в січні 2006 було додано коефіцієнт для засклених балконів. Відтоді принцип обрахування загальної площі не змінювався. Проте в Житловому кодексі, який, з відповідними поправками, але діє ще з 1983 року, як визначення поняття загальної площі, так і формула її розрахунку були відсутні", - йдеться в повідомленні.

У МінЖКГ нагадують, відповідно до державних будівельних норм та ст. 6 Житлового кодексу УРСР (чинного сьогодні), для балконів і терас встановлено коефіцієнт 0,3; для лоджій - 0,5; для засклених балконів - 0,8; для веранд, засклених лоджій та холодних комор - 1,0; для площі решти приміщень житла - 1,0. "Саме за такою схемою площа вираховувалася і здійснювалося нарахування квартирної плати протягом усіх попередніх років, щонайменше з січня 2006 року. Тобто, жодного збільшення розміру квартплати не буде і бути не може. Будь-які спекуляції на цю тему є нічим іншим, як спробою свідомої дезінформації громадян та перекручуванням очевидних фактів", – наголошується в повідомленні прес-служби відомства.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі