Захід України очікують страшні повені, а Південь - тривалі посухи

Світ чекає погіршення кліматичних умов і зростання кількості екстремальних погодних явищ: повеней, посух, ураганів.У найближчі десятиліття зміни клімату можуть призвести до катастрофічних наслідків.

Про це йдеться в спеціальній доповіді Міжурядової групи експертів по вивченню зміни клімату при ООН, пише ТСН.

Зокрема, середня температура буде підвищуватися, до 2100 року вона може збільшитися на 2-5 градусів.

"Якщо середня температура зросте більше ніж на 2 градуси, почнуться неконтрольовані і незворотні зміни клімату", - пояснює координатор програми зі зміни клімату Національного екоцентру Христина Рудницька.

Як ідеться в доповіді ООН, буде більше днів, у які будуть фіксувати історичні максимуми температур. У центральній Європі і Середземномор'ї очікується поширення посух, в деяких країнах Африки та Азії - часті повені. в США, країнах Карибського басейну і на дрібних тропічних островах посилиться швидкість вітру і вихорів.

"В Україні також зросте середня температура зими і літа, що призведе до почастішання екстремальних явищ. У західних регіонах будуть більш інтенсивні і часті повені, в південних можливе виникнення більш тривалих посух. А зростання рівня світового океану може привести до розмивання берегових ліній наших морів і річок", - каже Рудницька.

Раніше метеорологи спрогнозували, що вже у найближчі 50 років середньорічна температура в Україні підвищиться на 2-3 градуси. І помірний клімат може перетворитися на вологий і спекотний середземноморський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі