Тернопільські перевізники домовилися як будуть наживатися на пасажирах

До Тернопільського обласного територіального  відділення Анти-монопольноого комітету звернувся мешканець с.Чернелів-Руський із скаргою на дії фізичних осіб підприємців Цимбалістого Б.І. та Бабяка Ю.В., що надають послуги з перевезення пасажирів на маршруті Тернопіль-Жовтневе.

Вказані підприємці одночасно з 19.05.2015 року підвищили тариф на послугу перевезення на однакову суму з 5,15 грн. до 7,60 грн. за одну поїздку з однієї людини,

Постановою Кабінету Міністрів України №240 від 25 березня 2015 року «Про внесення змін у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» скасоване державне регулювання тарифів на пасажирські перевезення, за винятком залізничних.

Тобто перевізники самостійно розраховують вартість послуги перевезення у відповідності до власних витрат. Кожен із перевізників має зовсім різні економічні умови надання послуг, що склалися та були об’єктивно і суб’єктивно обумовлені різними умовами діяльності на протязі тривалого часу, конкуренцією між ними, а саме: різною кількістю маршрутів та їх протяжністю; як наслідок, різними витратами на їх обслуговування, різною кількістю власних чи орендованих транспортних засобів, технічним станом автомобілів, наявністю чи відсутністю технічної бази; різною кількістю працюючих працівників, тощо.

Підприємці узгодили свої дії та встановили вартість на перевезення пасажирів на одному рівні без об’єктивно виправданих на те причин.

Такі дії перевізників кваліфіковано територіальним відділенням як порушення конкуренційного законодавства у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які призвели до обмеження конкуренції на ринку.

Підприємці визнали факт вчинення порушення, встановили економічно обґрунтований тариф на перевезення пасажирів та сплатили штрафні санкції до державного бюджету.

Тернопільщина перевізники антимонопольний комітет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі