«Пили горілку із крижаного озера»: ONUKА розповіла, як пила алкоголь з тернопільського ставу

«Розсміши Господа Бога і розкажи йому про свої плани», – каже Ната Жижченко – вокаліст та співавтор українського музичного проекту ONUKA. Тому далеко в майбутнє музиканти не зазирають, здебільшого планують лише масштабні заходи. І оскільки під час попереднього туру завітати до Тернополя не вдалося – приїхали зараз.

НАТА ЖИЖЧЕНКО, солістка та співавтор проекту «ONUKA»: «Я знаю, що тут дуже розмірений плин часу, ну, можливо, в порівнянні із Києвом, і, в принципі, такі дуже спокійні люди по темпераменту, ну, це мені так здається».

Ната Жижченко у Тернополі не вперше.

НАТА ЖИЖЧЕНКО,солістка  та співавтор проекту «ONUKA»: «Я в Тернополі була десь три рази, і взагалі, я дуже добре пам’ятаю перше враження. Це було десь років вісім, напевно, тому. Мені дуже сподобалося озеро в центрі міста, і це був зимовий час, і якщо чесно, мене тоді людина, яка оформляла наш концерт, навчила такій, ну, я не знаю, чи це тернопільська традиція чи ні – пити горілку із крижаного озера. Треба було зробити таку маленьку, типу, дірочку у льоді, налити туди горілки, і просто випити із льоду. І, ну, якщо чесно, це настільки було яскраве враження, що от Тернопіль з цією традицією асоціюється і до сих пір».

Щодо назви проекту, то ONUKA – її власна ідея, зізнається Ната.

НАТА ЖИЖЧЕНКО – солістка та співавтор проекту «ONUKA»: «Це присвята моєму дідусеві, який був видатним майстром українських народних інструментів, зробив мені першу сопілку, навчив грати на ній і, взагалі, навчив музиці, життю, і така дуже важлива постать в моєму житті, яка сформувала мене як особистість. І взагалі, мені дуже подобається слово «онука». Як воно вимовляється, як воно пишеться, і те, що транс літом воно читається так само, як в українській мові».

ONUKA, з-поміж інших гуртів, вирізняється використанням українських народних інструментів та мотивів у своїй творчості. Одна із найвідоміших їхніх пісень – «Місто», присвячена столиці України, передає ІНТБ

НАТА ЖИЖЧЕНКО – солістка та співавтор проекту «ONUKA»: «Ця саме пісня присвячена місту Києву. Це моя маленька Батьківщина. Я в ньому себе почуваю дуже комфортно. Ну, це мій дім, все, що написано, кожний рядок – це реально правда. Ну, це така своєрідна присвята, але улюблене моє місто, це напевно, Чернігів. Я дуже люблю це таке затишне, таке старовинне, камерне, але таке глибоке місто, містечко, напевно. В ньому відчуваю такий багатовіковий спокій, напевно».

Ната запевняє, надихають на творчість різні місця та моменти, у кожного це своє. А ще каже, українські виконавці зараз піднімаються на новий рівень, і останнім часом на нашій естраді з’явилось чимало якісної музики.

НАТА ЖИЖЧЕНКО – солістка та співавтор проекту «ONUKA»: «Зараз безліч нових гуртів і імен. Дуже рада тому, що це колеги по цеху, і вони настільки талановиті, яскраві, нові, молоді і аудиторія вже готова до такої музики. Це свято для музиканта. А надихає просто саме життя. Буденність надихає. Надихають спогади, емоції, стани і все, що не відбувається, надихає максимально на роздуми і ті, роздуми вже конвертуються в пісні».

Ще вокалістка розповіла, що незважаючи на закордонні тури, жити вона таки хоче в Україні. І має, що сказати тернополянам.

СНХ: НАТА ЖИЖЧЕНКО – солістка та співавтор проекту «ONUKA»: «Знаю, що місто – це другий дім, і, взагалі, коли воно настільки затишне і настільки душевне – це велика радість жити от в такому просторі. Я бажаю всім тернополянам розвитку, стабільності, спокою і довголіття в такому затишному, казковому місті». 

"Пили горілку із крижаного озера": ONUKА розповіла як пила алкоголь з тернопільського ставу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі