Літак, що у Тернополі на мікрорайоні «Східний», демонтують через технічний стан пам’ятника

Літак, що на "Східному" масиві, у міськраді до символів радянського минулого не відносять, проте демонтувати його таки хочуть - через технічний стан пам'ятника.

Нагадаємо, Верховна Рада 9 квітня ухвалила закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Законом забороняється публічне використання і пропаганда символіки таких режимів, встановлюється обов`язок перейменувати населені пункти, установи, організації, торгові марки, - пише 20 хвилин

-  У Тернополі були тільки окремі надписи на школах та будівлях, - каже заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру, начальник служби містобудівного кадастру Вадим Захарчук. -  Ще на будівлі на вулиці Вояків дивізії Галичина була зірка. Але комісія не вважає їх знаками радянської симвоілки.

За словами пана Захарчука, у липні цього року демонтували радянський барельєф, який був на фасаді адміністративного корпусу медуніверситету.

- У міську раду з проханням демонтувати пам’ятний знак, якй встановили на честь 40-річчя приєднання західноукраїнських земель до СРСР, звернулись з самого університету, - розповідає Вадим Захарчук.

Барельєфна дошка після демонтажу була передана для зберігання в архівні фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

- Щодо літака на "Східному", то комісія не вважає його символом СРСР, - додає пан Захарчук. - Але демонтувати його потрібно через технічний стан. Після демонтажу пам'ятник передадуть або в музей старої техніки у Києві, або створимо у Тернополі зону для старої техніки.

Коли саме демонтують літак, наразі невідомо. Як повідомив Вадим Захарчук, це питання ще розглядатимуть. А от стосовно інших радянських символів, то у нашому їх уже немає.

- Усі радянські символи, знаки та Леніни давно уже демонтовані, - говорить начальник. - Це зробили ще за рішенням першого демократичного скликання міської ради. А от всі інші міста запізнились на два десятки років.

Літак Тернопіль мікрорайон «Східний» технічний стан пам’ятника
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі