«Самопоміч» запрошує на безкоштовні екскурсії

Професійні та цікаві екскурсії Тернополем продовжуються. Минулого тижня тернополяни та гості міста мандрували від «Горбатої вулиці» до «Нового парку», а цієї неділі вирушать в тернопільське Заруддя та Новий світ.

Екскурсії піші та тривають близько трьох годин. Проводить їх відомий краєзнавець Тарас Циклиняк, який і розробив маршрути. Минулотижневу подорож цікавими місцинами та історією краю відвідало два десятки гостей.

- Екскурсія була до місць, де в 1860 році, за сприяння тодішнього бургомістра Володимира Мандля був закладений другий в історії Тернополя парк, - розповідає координатор проекту «Невідомий Тернопіль», учасниця «Самопомочі» Наталія Джуган. - Чимало об’єктів дорокінно змінили вигляд, а значна частина зникла з карти міста. Ми побачили, бо я також з задоволенням відвідую кожну подорож містом, як виглядала довоєнна Смиківецька дільниця та Кападоція. Заінтригувала? Через декілька тижнів екскурсію на цю тему продовжимо, то ж приєднуйтесь. Або ж зголошуйтесь на іншу, не менш цікаву.

Тернопіль — місто з неймовірною історією, яку навіть корінні міщани не знають. Видатні постаті, цікаві вулиці та будівлі, події та перепитії — все це дозволить по новому побачити файне місто.

- Цієї неділі пройдемось по березі річки Рудки, яка сьогодні схована під плитами вулиці Крушельницької, - говорить пані Наталія. - Назва Заруддя не дарма співзвучна із назвою ріки. Новий світ виник в час перших хвиль міграції до Америки, саме так її називали на зламі двох віків. Під час екскурсії ми прогуляємося вузеникими вулицями Матейка, Головацького, Броварній, Котляревського, дізнаємося про те, хто там мешкав та чим "переймався". Ці місцини пам'ятні другою в історії Тернополя броварнею, давньою промисловою школою, віллами в яких переховували скарби. А ще тут мешкали лікарі, священники, різного штибу майстри-ремісники. Пам'ятні ці місця і давніми городами, які годували місто та околиці. За усім цим із пагорба спостерігав Єзутський костел, нині перебудований у швейну фабрику....

«Самопоміч» запрошує на безкоштовні екскурсії (фото) - фото 1 «Самопоміч» запрошує на безкоштовні екскурсії (фото) - фото 1
«Самопоміч» запрошує на екскурсії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі