На АЗС Тернополя знизяться ціни на бензин та дизпаливо?

Антимонопольний комітет України рекомендував 12 великим мережам знизити ціни на нафтопродукти на своїх АЗС. Заправки найбільших із них є у Тернополі.

Причиною для зниження АМКУ називає падіння світових цін на нафту. Зокрема серпнева ціна марки Brent знизилися на 50% порівняно з минулим роком.

Крім того, за останній рік ціни на бензини і дизпаливо істотно знизилися на європейських ринках, пише Тернопіль.
Водночас, роздрібні ціни на моторні бензини і дизельне паливо на АЗС в Україні навпаки зросли в середньому до 20%.

Рекомендації комітету стосуються ПП ОККО Нафтопродукти, ТОВ ВОГ Ритейл, ПАТ Укрнафта, ТОВ ВТФ Авіас, ТОВ БРСМ-Нафта, ПАТ Сокар Енерджі Україна, ПП АМІК Україна, ПАТ КЛО, ТОВ Альянс Холдинг, СП ТОВ Кершер, ТОВ Веста Сервіс.

В різні періоди 2015 ціни на заправках перевищували до 15%, рівень цін який міг би бути (за умови існування значної конкуренції на ринку).

“Таким чином, встановлення роздрібних цін в Україні не корелюється зі змінами факторів, які впливають на їх формування”, – сказано в повідомленні. Рекомендації АМКУ про зниження цін на пальне повинні бути обов’язково розглянуті представниками нафтопродуктових мереж. Таким чином комітет встановлює певний коридор в якому регулюють свої роздрібні ціни вже на самих заправках. Проте він не може бути вищим за обґрунтовані ринкові, тобто «не порушувати законодавство про захист економічної конкуренції і, як наслідок, не ущемляти інтереси споживачів”.

Тернопіль ціни на бензин антимонопольний комітет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі