• Головна
  • Тарас Пастух: Зміни до Конституції – це “доцентралізація”, легалізація сепаратистів та узаконення “смотрящих”
09:00, 8 вересня 2015 р.

Тарас Пастух: Зміни до Конституції – це “доцентралізація”, легалізація сепаратистів та узаконення “смотрящих”

У разі набуття чинності змін до Конституції замість обіцяної децентралізації на Україну чекає ще більше посилення президентської вертикалі, введення інституту префектів, а фактично – “смотрящих” Банкової за керівниками місцевих громад, та легалізація сепаратистів.

Про це йдеться у коментарі народного депутата України фракції “Самопоміч” Тараса Пастуха.

“Фракція “Самопоміч” надалі рішуче виступає проти ухвалення запропонованих конституційних змін. Ми багато чуємо про децентралізацію, натомість Президент отримає ще більше повноважень та впливу на органи місцевого самоврядування. Насамперед, це безпрецедентне право достроково припиняти повноваження виборних місцевих органів влади (мерів, голів міських, районних, обласних рад) та можливість призначення прямого президентського правління через спеціального уповноваженого”, - каже Тарас Пастух.

За словами народного депутата, також місцеві ради будуть позбавлені права висловлювати недовіру очільникам області та району, яких призначив Президент, що ставало підставою для їх звільнення. “Можемо лише уявити, що було б, якби такі норми діяли при режимі Януковича. Під час Революції він міг би звільнити тих міських голів, які мали чітку політичну позицію, та призначити на виборні посади лояльних до себе чиновників”, - стверджує народний депутат.

Також начебто за прикладом деяких європейських держав в Україні планується ввести “інститут префектів”. “Це будуть призначені Президентом чиновники, які наглядатимуть за керівниками місцевих громад та матимуть право зупиняти будь-яке їх рішення. Фактично, Банкова узаконить “смотрящих” у кожному регіоні країни”, - стверджує парламентар.

Неприйнятними народний обранець вважає норми про надання особливого статусу деяким районам Донецької та Луганської області. “Ці території повинні мати статус окупованих, натомість завдяки вже ухваленому закону, ватажки самопроголошених ДНР та ЛНР отримують шанс легалізуватись. Залишилось дане положення узаконити в Конституції України. На жаль, пропоновані конституційні зміни суперечать національним інтересам України. Не дивно, що активно підтримують їх недавні соратники Януковича із “Опозиційного блоку”, - заявив Тарас Пастух.

“Штовхачі даних змін постійно звинувачують “Об’єднання “Самопоміч”, що нібито ми проти децентралізації. Та уважно прочитавши порівняльну таблицю до даного законопроекту, стає очевидно, що вся реформа зводиться до того, що села, селища і міста будуть називатись громадами, а районні і обласні ради зможуть формувати власні виконкоми. Все решта стосується посилення функцій префектів, які прийдуть на заміну головам адміністрацій, але вже з функціями, які раніше були в прокурорів - з можливістю зупиняти будь-які рішення місцевих рад на невизначений термін, і які за це не будуть нести жодної відповідальності. Тому це не децентралізація, а навпаки - вибудова жорсткої президентської вертикалі. І найголовніше, що це все служить прикриттю узаконення сепаратистів на окупованих територіях.

Тому “Самопоміч” категорично проти ухвалення таких змін. Нашим головним завданням сьогодні є максимально донести до українців суть запропонованих ініціатив, аби почути волю людей. Адже Конституція - це установчий документ між народом і владою і змінювати його без думки народу України не можна”, - зазначив народний депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тарас Пастух зміни до Конституції
Останні новини
Оголошення
live comments feed...