• Головна
  • У Тернополі в кафе ремонтують дах над клієнтами
09:30, 10 вересня 2015 р.

У Тернополі в кафе ремонтують дах над клієнтами

Тернополяни скаржаться на кафе, яке впускає клієнтів і продовжує обслуговувати незважаючи на ремонтні роботи. Відвідини цього закладу громадського харчування може обернутись плачевно для відпочивальників, кажуть вони.

- В кафе «Корона» йде ремонт, - каже тернополянин Юрій. -  Все іскрить і сиплеться. На голови може щось запросто впасти, а відвідувачів пускають… Хтось думає про безпеку клієнтів?

Чи справді  годують та ремонтують водночас, перевірили й журналісти 20хвилин – поїхали, замовили кафу, поспілкувались. Ситуація така:  біля входу у кафе стоїть металева конструкція для будівельних робіт, її клієнти щасливо оминають і потрапляють на територію кафе. Кількох відвідувачів застали на літньому майданчику. З останнього якраз зривали бляху. 

Тож і стукіт, і грюкіт, і зварювання з переривами – усе в комплексі з обідом. Замовлення робиш ще під накриттям, а вже доїдаєш-допиваєш під «чистим небом». Клієнти ж реагують по-різному: хтось обурюється, хтось шукає куточок, де не так грюкає, а хтось навіть не зважає.

- Я не буду тут сідати! Ти що – подивись, зараз щось  на голову ще скинуть, - говорить один із нових відвідувачів  до дружини. – Я ще такого не бачив…
Пара розвертається і йде.  Невдовзі приходить нова клієнтка. Сідає. Через грюкіт роззирається по сторонам і за кілька хвилин каже, що йде відмовлятись від замовлення.

Журналісти розраховуються за замовлення та просять офіціанта покликати адміністратора. Та з’явилась за хвилин п’ять.

 Представитись жінка відмовилась, мовляв, вона там не головна, є власники, то хай і пояснюють. Однак власників не виявилось, вони «тільки що вийшли». Ми ж попросили зателефонувати їм і покликати у заклад.


- Власник наш хворий. Прийдіть в понеділок. Раніше ніяк, - пояснює після дзвінка адміністратор. – Ну, ми ж нікого сюди силою не заводимо. Якщо людям некомфортно, то вони просто не будуть сідати. В нас ідуть поки що підготовчі роботи. А з понеділка ми вже не працюємо, закриваємось на ремонт. Це тільки сьогодні (9 вересня - прим. ред.) працюють трохи гучніше, в попередні дні було не так.

Коли ж почались «підготовчі» роботи, чіткої відповіді так і не отримали. Також адміністратор запевнила, що скарг від клієнтів не отримували і пригод ніяких не ставалось. 

Чи може  заклад працювати під час ремонту, поцікавились в Інспекції захисту прав споживачів. Там ситуації звісно здивувались, мовляв логічно, що на цей період заклад має бути закритим.


- Однак, виходить так, що скаржитись нам клієнт може у тому випадку, якщо йому в тарілку щось впаде, - кажуть спеціалісти Інспекції. – Це вже буде порушення   правил обслуговування. Але  саме по захисту прав споживачів щодо роботи в період ремонту нічого нема. Прописано тільки, що в закладах громадського харчування необхідно здійснювати ремонт не рідше одного разу на рік – все. Але не визначено, коли, як  і у який спосіб.  Це само-собою зрозуміло, що на час ремонту слід закривати. Можливо є щось у санстанції щодо порушення санітарних норм.

Про логіку у закритті закладу  на період ремонту говорять в Держархбудінспекції. Однак наголошують, що однозначно стверджувати про наявність якогось порушення можна тільки візиту їхніх інспекторів на об’єкт. Для цього обурені тернополяни повинні звернутись до них із скаргою. 

 
Довідка: 
Інспекції захисту прав споживачів  52-32-16
Держархбудінспекція - 52-80-69

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #ремонт даху #кафе #клієнти
Оголошення
live comments feed...