Розкіш стане доступнішою! Заради податків

Кабмін планує знизити планку розмірів об'єктів нерухомості, які попадають під податок на розкіш.Розробники законопроекту про новий податок вирішили, що розкішшю будуть вважатися квартири площею від 200 квадратів та будинки - від 400 квадратів замість 300 та 600 раніше, повідомляє ТСН.

Ставка залишилася колишньою - 2% від мінімальної зарплати за 1 квадратний метр (з 1 грудня мінімальна зарплата (МЗ) складе 1004 гривень).

Розширюється і коло оподатковуваних автомобілів: поріг для об'єму їх двигунів зменшується з 4 тисяч до 3,4 тисячі кубічних сантиметри, щоб залучити до сплати податку власників таких моделей, як Infiniti, Lexus, Porsche.

Щоб податок не торкнувся старих машин, використовуватиметься знижувальний коефіцієнт до ставки податку, яка становить 20% МЗ за кожні 100 кубічних сантиметрів. Залежно від терміну використання автомобіля коефіцієнт складе від 1 (нові та до 5 років) до 0,2 (понад 15 років).

"Об'єм двигуна розширює базу оподаткування. Ми спеціально вивчали, що стандартні "Волги" випуску 1974-1976 років мають об'єм двигуна 2,4 тисячі кубічних сантиметри, а випущені пізніше - 2,6 тисячі кубічних сантиметра, тому дідусі можуть не переживати. Урядові "Волги" і "Чайки" потраплять, але їх небагато", - розповіло джерело видання в уряді.

Також пропонується диференціювати оподатковувані площі земельних ділянок в залежності від її цільового використання і місцезнаходження.

Податок буде стягуватися з ділянки в селі, використаної для будівництва житла, площею понад 0,75 гектара, в селищі - 0,45 гектара, в місті - 0,3 гектара, для індивідуального дачного будівництва - 0,3 гектара.

Податком обкладатиметься також ділянка або їх сукупність загальною площею більше 0,36 гектара, якщо на одній з ділянок знаходиться житловий будинок площею 400 квадратних метрів.

Нагадаємо, вперше у Європі про податок на розкіш заговорили у Франції. У серпні група з 16 заможних жителів країни, серед яких бізнесмени і топ-менеджери, підписалися під закликом підняти податки для багатих, щоб ті зробили свій внесок в оздоровлення французької економіки.

Наразі уряд Франції планує зібрати до бюджету додаткових 200 мільярдів євро за рахунок введення 3% податку на зарплати розміром понад 500 тисяч євро на рік.

У США президент Барак Обама також підтримав схожу ідею американського мільярдера Уоррена Баффета про підвищення податків для заможних американців, що допомогло б знизити бюджетний дефіцит і рівень держборгу країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі