Олег Березюк розповів у Тернополі, чому “Самопоміч” проти внесення змін до Конституції (ВІДЕО)

Об’єднання «Самопоміч» буде голосувати проти внесення змін до Конституції. Представники політичної сили вважають, що в час війни недоречно вносити зміни до Конституції. Бо є велика загроза, що ці зміни спрацюють проти інтересів держави. Про це сьогодні у Тернополі заявив голова фракції “Самопоміч” у Верховній Раді України Олег Березюк.

«Наше перше завдання є загальнополітичним, воно стосується національної безпеки країни, її оборони і розвитку. Ви знаєте епопею про Конституцію. Чітка позиція об’єднання «Самопомочі» – час який зараз є в Україні, тобто війна, не є часом для зміни Конституції», – зазначив Олег Березюк. «Конституція не може бути нав’язана нам іноземними державами. Це виключно внутрішня справа країни, бо Конституція належить не Президенту, не уряду, а є власністю народу. Вона не може бути об’єктом дипломатичних домовленостей. Конституція має бути широко і спокійно обговорена протягом великого періоду з людьми, щоб вони зрозуміли зміст. Цього всього по формі не відбулося, тому ми мусимо бути проти цих змін».

Є також інші важливі питання, через які об’єднання «Самопоміч» проти внесення змін до Конституції: «Ця конституція під словом “децентралізація” несе абсолютно повзучу централізацію або узурпацію влади. Бо вводяться механізми, які не можуть давати волю громадам у вирішенні їхніх проблем. Це інститут префектів, які мають необмежену виконавчу, координуючу і наглядову владу. Такої інстанції в Україні ще не було. Префекти потрібні виключно як наглядова інстанція. Друге – вони мають право розпускати ради, які ми з вами будемо обирати. І третє – стаття 18-та, яка несе загрозу суверенності держави. На основі цієї статті до нашої політичної системи може бути приєднана територія, яка є окупованою, що може зруйнувати політичну систему, а потім соціальну і державу. Тому ми будемо голосувати проти цієї Конституції», – наголошує Олег Березюк.

«Самопоміч» підтримує курс реформування країни. «Закон про децентралізацію бюджету ми прийняли. В результаті кожне місто має на 40 відсотків більший бюджет, ніж у минулому році», – каже Олег Березюк.

Олег Березюк розповів у Тернополі, чому “Самопоміч” проти внесення змін до Конституції (ВІДЕО), фото-1
Олег Березюк розповів у Тернополі, чому “Самопоміч” проти внесення змін до Конституції (ВІДЕО), фото-2
«Самопоміч» внесення змін до Конституції Олег Березюк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі