• Головна
  • Про різдвяний піст розповів тернопільський священик
16:41, 27 листопада 2011 р.

Про різдвяний піст розповів тернопільський священик

В українських православних і греко-католиків 28 листопада розпочинається Різдвяний піст. Триває він до 6 січня включно.

- Ми завжди говоримо про піст, але мало хто його дотримується, - каже тернополянка Ольга Трачук. – Одні практично нічого не змінюють у своєму звичному житті, але вважають, що постять. Інші фактично голодують, зриваючись із будь-якої причини на кожному, хто потрапить під руку. То чи варто тоді взагалі себе в чомусь обмежувати?

Як же правильно постувати, 20 хвилин дизнавалися в отця Володимира Сампари. За його словами, люди таки часто неправильно трактують значення та призначення посту.

- У народі вважають, що піст – це завжди обмеження: не можна їсти ковбаси та м’яса, на дискотеку не ходити, горілки не пити, - каже він. - Якщо сприймати піст тільки так, то він справді стане суцільним обмеженням. Але для людини, яка шукає істину, час Різдвяного посту є насамперед часом приготувань до Різдва.

Час приготування до Різдва отець порівнює з підготовкою наречених до свого весілля. Тобто коли усі клопоти і переживання приносять лише задоволення і радість. Так само й підготовка душі до Різдва – Дня народження, приходу Спасителя від усякого зла.

- Тому вкладені зусилля не обмежують людину, не лякають її, а навпаки, дають наснагу, - продовжує він. - Тому під час посту ми не йдемо на забаву, трохи обмежуємо себе в їжі, більше зосереджуємось на молитві, читанні Біблії. Це обмеження дасть нам багато духовного світла. Але дасть тим, хто того шукає. А не просто так – не можна, бо не можна.

Отець каже, що людина повинна пам’ятати, що вона, обмежуючи себе в чомусь людському, збагачує свою душу в духовному вимірі. Час посту – час навернення до Господа, милосердя та співчуття.

- За обмеженням має йти й зміна життя, - продовжує отець Володимир. - Коли я не їм ковбаси, але говорю багато поганого про ближніх, розказую непристойні речі і тому подібне, то користі від того обмеження в їжі мало. Так само, коли хтось не ходить на концерти, у кіно, а вдома сидить в Інтернеті, у комп’ютерних іграх, то користі мало. Адже через очі гріх потрапляє у серце.

А ще, за словами отця Володимира, під час Різдвяного посту людина повинна покаятись. Якщо хтось посварився - помиритись, якщо хтось комусь заздрить - повинен вчитись радіти його успіхам. Інколи людині набагато легше відмовитись від м’яса, ніж від цукерок. Тож їй потрібно обмежити себе у солодкому. Також важливо не зловживати алкоголем. І хоча церква дає звільнення від обмеження, наприклад 31 грудня, він нагадує, що християнин - це твереза людина.

- Потрібно вчинками своїми показати, що я вірую в Господа, - каже отець. - Не красти, не обговорювати, не підставляти, не займатись хабарництвом – оце є сумлінне виконання посту. І найголовніше - піст для християнина не завершується Різдвом, а продовжується все життя. Піст - це не тільки обмеження в їжі, а й намагання утриматись від усякого зла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...