«В усі пори року територія області перебуває під впливом циклонів, які формуються над Атлантичним океаном. Улітку вони приносять значну хмарність, опади, зниження температури, а взимку - потепління, відлиги, снігопади. – кажуть в управлінні. - Так вважалося до останнього часу, адже аналіз середньорічної кількості опадів по області показує наступне: 2012 рік – 738 мм, 2013 рік – 721 мм; 2014 рік – 529 мм. За перше півріччя 2015 року – 228,9 мм, в тому числі за липень – 39,6 мм. До 2 вересня 2015 року зберігалася спекотна погода зі значним недобором опадів, а на більшій частині території області з їх повною відсутністю».
Фахівці пояснюють, що водний фонд області складається з поверхневих (річки, ставки, водосховища) і підземних вод, між якими існує прямий зв'язок. пишуть Тернополяни.
«Високий температурний режим повітря, відсутність опадів стали причиною обміління водойм, висихання джерел та частковим пересиханням малих річок. В підсумку - це призвело до пониження рівнів ґрунтових вод та до відсутності або зменшення води в колодязях», - розповіли в управлінні облводресурсів.
На думку спеціалістів, зміни регіонального клімату в сторону потепління потребують вирішення питання адаптації у використанні, охороні та відтворенні водних ресурсів, а також збереження їх водного балансу.
«Для запобігання явищам посухи та їх наслідкам, водокористувачам необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства. – вважають фахівці Тернопільського обласного управління водних ресурсів. - Збереження поверхневих, підземних вод, охорона їх від забруднення та засмічення забезпечить не тільки комфортні умови для життя людей, їх виробничої діяльності, але і саму можливість існування біосфери довкілля».
А, оскільки, водні ресурси відіграють важливу роль у розвитку народного господарства, то й вплив кліматичних умов повинен враховуватись у прогнозах щодо розвитку економіки нашого краю.