Перед Новим роком цілком реально «пошитися в дурні» через інтернет

Експерти в області інформаційної безпеки попереджають користувачів і власників магазинів електронної торгівлі про підвищену небезпеку при здійсненні покупок перед Новим роком і Різдвом. Експерти радять забезпечити належний рівень безпеки ІТ-систем.

Фахівці зазначають: потрібно звернути увагу на безпеку банкоматів, POS-терміналів, різних терміналів оплати та інших систем видачі/прийому грошей. Цю техніку слід перевірити на наявність сторонніх пристроїв, які можливо вдалося встановити скімер.

IT-адміністратори магазинів електронної торгівлі і торгових мереж повинні перевірити комп'ютерні системи на наявність «троянів» або вірусу «бекдор», а також оновити серверне програмне забезпечення до стабільних версій.
Користувачам радять не звертатися в інтернет-магазини, на сайтах яких не зазначено жодної юридичної інформації про продавця.

Крім цього, фахівці повідомляють, що в поточному році шахраї почали використовувати так званий SEO-poisoning, тобто обман пошукових систем. Використовуючи цей метод шахрайства, зловмисники виводять свій підроблений магазин у топ-лист пошукових систем, заманюють користувачів в інтернет-магазини, розсилаючи спам-листи, надаючи вигідні пропозиції. Такі ресурси найчастіше заражені шкідливим кодом, який дозволяє хакерам отримувати доступ до особистої інформації користувача, зокрема, даними кредитних карт.

Експерти визнають, що на даний момент навіть наявність SSL-сертифікату не гарантує безпеку. Користувачі повинні уважно стежити за тим, щоб вибір замовлення, введення реквізитів та оплата проходили за однією адресою web-сайту, застерігає "Номер один".

За даними аналітиків,  у 2011 році перед новорічними святами 17% українських користувачів шукатимуть товари в інтернеті, і тільки 5% зроблять це у торговельній мережі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі