• Головна
  • Заробітчанські кошти, а це майже бюджет області, пропонують не оподатковувати
09:30, 29 листопада 2011 р.

Заробітчанські кошти, а це майже бюджет області, пропонують не оподатковувати

Голова Тернопільської облради Олексій Кайда закликає відмінити оподаткування коштів заробітчан. Таку пропозицію він озвучив сьогодні на відкритті науково-практичного форуму з дослідження та розв’язання проблем трудової міграції Заробітчани Галичини й Волині – їх минуле й сьогодні. Що змінилось?».

За даними обласного управління Нацбанку, за 9 місяців цього року лише офіційними грошовими переказами жителям області з-за кордону було переказано 120 млн. Ще чимало коштів заробітчани везуть з собою, приїжджаючи у гості на великі релігійній свята.

Минулого року з-за кордону жителі області отримали переказів на 170 мл. доларів. Для прикладу цьогорічний бюджет області(!!!) складає 189 млн. доларів.

«Зароблені за кордоном кошти люди частково вкладають у нерухомість, кладуть на банківські рахунки, ними оплачують освіту дітей. Разом з тим левова частка їх осідає у домашніх сховках – «по панчохах та шкарпетках». Чому? Люди бояться їх офіційно використати, бояться «показати». Тому необхідно терміново змінювати законодавство, щоб вважати ці кошти прямими інвестиціями в Україні й  ні в якому разі їх не оподатковувати, оскільки вони вже були оподатковані у тій країні, де їх було зароблено», – наголосив Олексій Кайда.

Загалом на участь у форумі, який організувала Українська Всесвітня Координаційна Рада, приїхали науковці та представники громадських організацій з Києва, Тернополя, Львова, керівники Асоціації українців Іспанії та об’єднання українців Росії. Заплановано, що учасники конференції напрацюють рекомендації щодо шляхів зниження рівня трудової міграції та максимального сприяння залученню заробітчанських коштів у економіку країни. Ці рекомендації будуть направлені керівництву держави.

«Проблема трудової міграції особливо болюча для Тернопільщини, адже кожен дванадцятий мешканець краю пізнав важку долю заробітчанства. А це понад 100 тисяч молодих, сильних, перспективних людей, котрі могли б працювати на благо України та області. Натомість вони подалися на заробітки до Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі, Чехії та інших країн, щоб прогодувати свої сім'ї, своїх дітей. І ми маємо чітко усвідомити: більше 90% цих людей є вже втраченими для України, про їх повернення годі й мріяти. Першочерговим завданням для влади є не допустити виїзду за кордон дітей заробітчан і створення належних умов для припинення трудової міграції», – сказав Олексій Кайда.

Він також додав, що втрата освічених, працездатних, молодих громадян несе в собі серйозну загрозу державі в цілому.

«Справа не тільки у тім, що вже завтра не буде кому працювати в Україні. На місце українців, котрі подались розбудовувати інші країни, приїдуть нелегали з третіх країн. Як правило, неосвічені, часто із цілими букетами екзотичних хвороб, носії  чужих моральних, культурних, етнічних цінностей та традицій. А це несе загрозу не лише державі Україна, а й самій українській нації», – зазначив голова облради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Оголошення
live comments feed...