Агрохолдинг «МРІЯ» розраховує завершити переговори по реструктуризації заборгованості до кінця 2015 року

За повідомленням ІА «Інтерфакс-Україна», Агрохолдинг «Мрія» планує завершити переговори з кредиторами щодо реструктуризації заборгованості компанії до початку 2016 року.

«Переговори – на активному етапі. З деякими кредиторами вже досягнуті домовленості. Переговори проходять конструктивно, але вони ще не завершені. Ми розраховуємо закінчити їх до кінця року», - сказав агентству «Інтерфакс-Україна» генеральний директор «Мрії» Саймон Чернявський під час VI міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» у четвер, 17 вересня, у Києві.

За його словами, озимими культурами холдинг має намір засіяти 85 тис. га, з яких 21 тис. га – ріпаком.

При цьому С. Чернявський повідомив, що йому невідомо, скільки цукрових заводів компанії «Т-Цукор» працюватиме у цьому сезоні.

«Наскільки мені відомо, заводи «Т-Цукру» повністю передано в управління Промінвестбанку. Вони намагаються їх запустити», - сказав він.

Гендиректор компанії запевнив, що у 2015 році агрохолдинг у повному обсязі виконає свої зобов’язання перед пайовиками.

Як повідомлялося, у серпні 2014 року «Мрія» повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного прибутку та приблизно $120 млн в рахунок погашення боргу по її зобов’язанням. Сукупна заборгованість холдингу перед всіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним із родиною Гут компаніям, на момент оголошення дефолту складала приблизно $1,3 млрд.

У січні 2015 року операційний контроль над «Мрією» перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво.

Засновники холдингу, родина Гут, передали кредиторам права на 220 тис. га землі, вісім елеваторів і п’ять зерносховищ загальною потужністю зберігання 615 тис. тон, картоплесховища потужністю 90 тис. тон, два крохмальних заводи, насіннєвий завод та сім ферм. Не перейшли під контроль кредиторів цукрові заводи, портовий термінал в Одеській області, дилерський і логістичний бізнеси.

На початку літа 2015 року «МРІЯ» залучила кредитну лінію на $25 млн. Лінія відкрита поточними кредиторами Компанії строком на шість місяців. Залучені кошти будуть направлені на фінансування збиральної кампанії, а також на проведення весняної посівної кампанії.

Під урожай 2015 року посівні площі агрохолдингу «Мрія» оцінювалися у 125 тис. га.

Інтерфакс-Україна
Агрохолдинг Мрія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі