• Головна
  • Тернополяни бояться, що березовий гай зрубають, а дім для священика - лише привід
11:35, 30 листопада 2011 р.

Тернополяни бояться, що березовий гай зрубають, а дім для священика - лише привід

Будівництво парафіяльного будинку — лише привід, щоб потім забудувати увесь березовий гай, вважають жителі “Нового Світу”. 

— Тут лише один побудувався б, — каже тернополянин Владислав Юзюк. — Потім зведе дім поруч ще один і ще. Так весь березовий гай можуть забудувати. Дім для священика — привід, бо йому люди швидше поступляться.

Пан Юзюк стверджує, що на плані забудови бачив, начебто там планують звести два будинки.

— Та й зрештою, не йдеться про невеличку одноповерхову будівлю, про яку розповідає священик, — додає чоловік. — Це буде як мінімум двоповерховий дім.

Нагадаємо, на “Новому Світі”, поблизу Циганської гори, міська влада три роки тому виділила 0,07 га для будівництва парафіяльного будинку (“RІА плюс”, №36 від 07.09.2011 р. — прим. ред.). За забудову території отець Степан Левчик спробував взятися лише у кінці літа 2011 р. Тоді наймані робітники намагалися перенести гойдалки, розміщені на виділеній під забудову території. Однак мешканці сусіднього будинку не дозволили цього зробити.

Комунікації вже перенесли

Конфлікт навколо будівництва парафіяльного будинку для священика церкви Св. Василія (УГКЦ) поблизу житлового будинку, що на Новому світі, 89, минулого тижня набрав нових обертів.

— Ми ж говорили, що на території, виділеній під забудову, є підземні комунікації, — розповідає Світлана Грабовська. — Тепер працівники залізниці їх переносять.

Коли кореспондент 20 хвилин 25 листопада прибув на місце, залізничники якраз завершили роботи. Назватися вони не захотіли, сказали, що виконують отримане від керівництва завдання. Пояснили, що переносили підземний телефонний кабель, який веде на один зі стратегічних об’єктів залізниці.

Люди кажуть, що не розуміють, як міська влада могла дозволити забудову березового гаю.

— За будівельними нормами, відстань від залізниці до житла не повинна бути меншою ніж 100 метрів, — розповідає Владислав Юзюк. — Але ж від нашого будинку до колії — 100 метрів. Забудувати планують місцину, що посередині.

Також людей обурює, що під пилу потраплять десятки дерев.

— Це, мабуть, єдиний такий березовий гай у Тернополі, — наголошує пані Грабовська. — Тут загалом — близько 100 дерев.

Люди не перешкоджали переносити комунікації, але запевнили: якщо побачать, що хтось зрізає берези, не дозволять цього зробити.

Обурені мешканці нагадують, що кілька місяців тому зверталися в міську та обласну прокуратуру із проханням перевірити законність виділення землі під будівництво. Відповіді не отримали.

— Тепер будемо звертатися в суд, а також у Генпрокуратуру, — каже пан Юзюк. — Міськраду просили скасувати дозвіл на будівництво, однак там нам не допомогли. Більше того, схоже, влада зацікавлена, аби забудувати цю територію.

Підозри людей посилило те, що нещодавно дорогу біля їхнього будинку вкрили новим асфальтом і відремонтували старий дах.

— Його не ремонтували роками, — пригадують. — А тут раптом...

Тож люди підозрюють, що будівництво парафіяльного будинку — привід, щоб забудувати гай. Як розвиватимуться події, “RIA плюс” стежитиме надалі.

Тепер – тільки до суду

Начальник відділу земресурсів міськради Віктор Кібляр визнав, що існує норма про відстань від житлового будинку до залізниці.

— Однак у деяких випадках можливі відхилення, — пояснює чиновник. — Якщо є погодження із СЕС і рятувальниками, ця відстань може складати не 100, а 50 метрів.

Начальник управління містобудування та архітектури Василь Бесага додає, що дозвіл на будівництво парафіяльного будинку видали давно.

— Якщо людині надали дозвільні документи, отже, усе законно, — каже він. — По-іншому й бути не може. А якщо є дозволи на будівництво, то скасувати рішення виконкому про дозвіл на будівництво тепер можна тільки у суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...