На Тернопільщині відкрили пам’ятник загиблому бійцю АТО Сергію Долгіх

У селі Заруддя Збаразького району урочисто відкрили пам’ятник загиблому бійцю АТО Сергію Долгіх. Чоловік родом з цього села, був активним учасником Революції Гідності, потім воював у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади. Загинув Сергій 16 листопада біля села Нікіши но на Донеччині. 34-річний чоловік уже важко пораненим героїчно відбивав ворога.

Коли почався Майдан, Сергій одразу став активним його учасником, розповідає дружина. Вранці він біг на роботу, а ввечері чергував на барикадах. З непереборним бажанням змінити країну далі Сергій написав заяву та став піти добровольцем АТО. І вже на початку вересня в складі128-ї гірсько-піхотної бригади Сергій вирушив на Схід. Навіть в останні хвилини життя чоловік так і не зізнався матері, що він захищає Україну у найгарячішій точці бойових дій, передає TV4

– Я його просила, Сергій не йди на майдан, нащо воно тобі, а він казав, я не можу, хочу, щоб моя дитина краще жила, щоб ти краще жила. Я не знала, що він пішов в АТО, я взнала, коли його привезли. І до сьогоднішнього дня я не можу прийти до пам’яті, що його нема, – розповідає мати Сергія.

Ганна та Софія, дружина та донька Сергія Долгіх, додають: Всі жарти в нас кожен день, пісні його співаємо, називаємо один одного так, як він нас прозивав. Тато з нами кожен день з нами.

Дівчинка говорить: І ще я вас попрошу, моліться за тих, хто загинув і за тих, хто в зоні АТО.

Сергій Долгіх народився тут у селі Заруддя Збаразького району, навчався у цій школі. Коли Сергію ще не було два роки втратив батька, виховував хлопчика дядько – Микола Катеренюк.

– Він пішов вчитись в Кременецький педагогічний, після цього ТАНГ, комп’ютерні технології. Закінчив цих два вузи і пішов в Київ на роботу, спочатку він працював в тендерній палаті, потім одружився і останнє місце його роботи – республіканський центр стандартизації. Звідти пішов на АТО і загинув, – каже дядько Сергія Долгіх Микола Катеринюк.

– Долгіх Сергій – це племінник мого заступника Катеренюка Миколи Миколайовича і, фактично, це його син. Тато Сергія помер, як йому було три рочки, і виховував Катеренюк Микола. Громада до нас звернулась – Стрілка Віктор Вікторович – щоб допомогти встановити цей пам’ятник і наше приватне підприємство “Добрий самарянин” долучилось до цієї події, – розповідає керівник ПАП “Добрий самарянин” Володимир Кравець.

Указом президента Сергія Долгіх посмертно нагородили орденом “За мужність”. Аби про нього пам’ятали завжди, на території школи урочисто відкрили пам’ятник Герою.

Тернопільщина пам’ятник загиблому бійцю АТО Сергію Долгіх
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі