• Головна
  • Тернопіль може стати першим осередком розвитку співпраці між ІТ-спеціалістами та аграріями
20:30, 22 вересня 2015 р.

Тернопіль може стати першим осередком розвитку співпраці між ІТ-спеціалістами та аграріями

Хакатон аграрних інновацій відбувся у Тернополі. ІТ(ай-ті)-Спеціалісти  на своєрідному конкурсі змогли запропонувати  власні рішення для аграрного бізнесу.  

Успішного, і тим більше великого бізнесу, без ІТ-розробок в сучасному світі просто немає. Для високих результатів і, врешті, прибутків, використовуються і програмне забезпечення, додатки, спеціальні сервіси тощо, повідомляє Тв4. Тим часом аграрний бізнес залишається специфічним. Вести прибуткове господарство непросто, слід враховувати чимало особливих факторів, адже неможливо достеменно вгадати погоду, чітко визначити коли краще садити, передбачити ціни на пальне, запчастини, добрива, інші фактори, які можуть вплинути на врожай, усе це необхідно співставляти, плануючи роботу господарства. Тут аграрії в більшості консервативні, спираються на досвід агрономів й змушені діяти за ситуацією.

Полегшити й пришвидшити прийняття правильних і завідома успішних рішень можу допомогти різні ІТ-розробки, якщо айтішник вникне й розумітиме аграрну проблематику й специфіку. Для цього у Тернополі звели аграріїв, ІТ-спеціалістів та інвесторів із різних міст України на спеціальний хакатон аграрних інновацій – своєрідний конкурс проектів, в підсумку якого айтішники, поділившись у вісім команд, представили свої розробки, покликані спростити життя аграрних компаній.

– Це такий унікальний, можна сказати, прецедент для України і, мабуть, навіть не тільки для України, а для багатьох інших країн, коли айтішники зібралися вирішувати проблеми аграріїв. Насправді зараз в Україні є дві такі провідні галузі, які приносять найбільшу кількість грошей для нашого бюджету, так і для податків, для власників цих компаній, тобто це аграрний і ІТ-сектор. І ми вважаємо, що їх рано чи пізно в будь-якому разі потрібно було об’єднувати, допомагати агросектору шляхом інтеграції ІТ-рішень, покращувати свої показники, оптимізувати свою роботу, – вважає представник інвестиційної компанії, організатор хакатону аграрних інновацій Сергій Довгополий.

Ірина Титарчук, представник Національного університету біоресурсів і природокористування України, додає:

– Будь-яка ідея варта уваги, це безперечно. Щодо аграрного сектору, це актуальна тематика сьогодні, в поєднанні з ІТ-технологіями, це мегаактуальна ідея. Організатори молодці, що зробили такий хакатон. Це дає можливість і молодим науковцям, вченим, студентам і вже практикам показати свої ідеї і, можливо, знайти тут свого інвестора. Завжди будь-яка ідея потребує реалізації. Без бізнесу і без досліджень цього зробити неможливо. Цей захід передбачає поєднання цих трьох складових і це може допомогти звичайно аграрному сектору, застосування ІТ-технологій тільки цьому сприяє.

Тернопільщина є аграрною областю, це неабиякий простір для розробок і застосування ІТ-рішень і тут Тернопіль може стати першим осередком розвитку співпраці між ІТ спеціалістами та аграріями.

– Наступним кроком після цього хакатону, це вже є спільне рішення наших всіх учасників, організаторів, що ми будемо створювати, правда вже після виборів, тернопільський ІТ-кластер, який буде спеціалізуватися на ІТ-рішеннях в агросекторі. Це буде вузькоспеціалізована площадка, свого роду лабораторія, де ми постараємся об’єднати науку і бізнес і подивимся, влада, на скільки вона готова буде з нами комунікувати, говорити для того, щоб ми розвивали цю ситуацію, – говорить керівник Тернопільського старт-ап інкубатора Володимир Бурий.

Група, яка представила на хакатоні аграрних інновацій отримала 20 тисяч гривень інвестицій для вдосконалення та впровадження своєї розробки. Варті уваги й інші представленні проекти, то ж організатори заходу вважають, що необхідний старт у розвитку ІТ-рішень для аграрного сектору, який зможе вийти і за межі області та України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #ІТ-спеціалісти #аграрії
Оголошення
live comments feed...