
09:00, 1 грудня 2011 р.
В Тернополі на семінарі обговорили проблеми заробітчан
Близько двадцяти мільйонів українців, за оцінками різних експертів, живуть і працюють за кордоном. Заробітчани щорічно інвестують в економіку України більше як десять мільярдів гривень - такі цифри прозвучали на науково-практичному семінарі, присвяченому проблемі заробітчанства.
Провела семінар Українська Всевітня Координаційна Рада - у понеділок він відбувся в Тернополі. А вчора, двадцять дев'ятого листопада, - про проблеми заробітчанства говорили у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті імені Тараса Шевченка. Окрім науковців, у семінарі взяли участь і студенти.
Упродовж чотирьох хвиль міграції з України, хоча дехто з дослідників виокремлює і п'яту, Україна втратила значну частину людей, які за національністю українці, каже голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Микола Ратушний: "Якщо ми вважаємо, що на сьогоднішній день 45 мільйонів громадян України живе на території України і дивитися по національному співвідношенню - десь з них 30 мільйонів - це живе українців в Україні, може навіть трохи менше, то ми можемо співміряти, які величини. Це величина, яка має по кількосі населення українців, що живуть в Україні, живе поза межами України. Це великий ресурс".
Причин, з яких люди роками масово виїждали за кордон, безліч. Зараз їх дослідженням займаються науковці. Історик Микола Бармак переконаний - були б гідні умови, ніхто б не виїжджав, адже мігрувати люди почали не з доброго життя. Як доказ, пан Микола цитує Івана Франка.
"Нори, в якій панує тільки плач і скрегіт зубів, нужда, гніт і непевність у завтрашньому дні навіть пес не зможе полюбити. Ми не мали своєї держави і ми змушені були жити в різних державах - в умовах Російської імперії, Австрійської імперії, якщо говорити в історичному сенсі і люди шукали виходу із цієї ситуації у пошуках кращої долі іншої держави",- каже "Микола БАРМАК, завідувач кафедри історії України, професор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.
Зараз світ розділився на дві частини - країни, що приймають мігрантів, і ті, які відсилають, причому перші виграють. В Україні - система, що не дає можливості людині реалізувати себе, каже Микола Бармак, а отже проблема трудової міграції криється не в мігрантах. У дискусію вступила інший доповідач - Катерина Данильчук. Причину трудової міграції вона вбачає в іншому: "На наш погляд, проблема не в здатності самореалізуватися, а в тих мотивах, які ставлять перед собою трудові мігранти. За нашими дослідженнями - перший мотив, і це також дослідження Прикарпатського університету імені Стефаника, перший мотив - це заробіток грошей для організації, чи придбання житла".
На цьому дискусія не закінчилась.
Ольга КОБЕЦЬ, заступник голови Української Всесвітньої Координаційної Ради зазначила: "Я, з вашого дозволу, хочу полемізувати з пані доповідачкою, тому що формування особистої відповідальності за власний вибір - це дуже гарно, але ми забуваємо, що ми живемо в державі і функція держави - створити умови для оцієї самої особистості, яка могла би зробити правильний вибір".
Подискутувавши, учасники науково-практичного семінару до спільної думки щодо причин масового виїзду українців за кордон так і не дійшли. Натомість, погодились в одному - проблема заробітчанства - актуальна, за один день її не вирішити, інформує TV-4. А завдання Української Всесвітньої Координаційної Ради - об'єднати українців у всьому світі, аби вони і за кордоном почувались комфортно і змогли відстояти свої інтереси.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі