Тарас Пастух: Тернопіль має стати містом нових можливостей

Про перспективи Тернополя, пріоритети у разі обрання – у розмові з одним із головних претендентів на посаду мера

Зовсім скоро – місцеві вибори. За даними соціологів, активність тернополян буде високою – майже 85 відсотків виборців прийдуть голосувати, а альтернативу діючому меру Тернополя складе кандидат Об’єднання “Самопоміч”, народний депутат Тарас Пастух.

...Ми зустрілись у приміщенні громадської організації “Самопоміч”. “Наші активісти, волонтери, відомі тернополянам завдяки численним акціям та проектам, тепер випробовують себе у якості кандидатів. Для більшості – це перший політичний досвід, однак за плечима кожного уже є власні успіхи та необхідний досвід для управління містом”, - каже Тарас Пастух і додає, що маючи сформовану команду значно швидше вдасться реалізувати зміни.

Із претендентом на посаду мера ми спілкувались про його бачення розвитку Тернополя, пріоритети та завдання у разі обрання.

Тарасе, для багатьох Ваша участь у виборах стала неочікуваною. Чому таки прийняли рішення йти у мери?

Тернопіль – рідне місто, тут живе моя сім’я, батьки. Як тернополянин, а тепер і як народний депутат, знаю, що потрібно зробити для розвитку міста. Майже 90 відсотків звернень до мене стосуються місцевих проблем. Більшість з них - це нарікання на корупцію, хаотичні забудови, зникнення парків та скверів. Хоча, це все наслідки. Головна причина цих негараздів в іншому – тих принципах, які панують сьогодні у владі, у її корумпованості та відсутності стратегічного бачення розвитку міста.

Мета проста - успішність міста, добробут та комфорт тернополян, перспективи для молоді

Але ж, погодьтесь, у Тернополі проводиться багато робіт – ремонтуються тротуари, дороги, внутрішні дворики...

Так, це все добре. Благоустрій міста –один з пріоритетів. Водночас міський голова має мати значно ширший світогляд, ніж просто виконувати функції ЖЕКу у маштабах міста.

Усі ремонти, починаючи від тротуарів, і завершуючи підземними комунікаціями, потрібно робити, до того ж якісно і не лише перед виборами. Для цього необхідні чималі кошти. Просто освоювати місцевий бюджет, який наповнюється коштами тернополян, бо ми усі є платниками податків, багато розуму не потрібно. І зовсім інша справа – збагачувати міський бюджет.

Завдання майбутнього міського голови та депутатів - відкривати для міста нові можливості у всіх сферах життя громади. Пріоритетом діяльності нової влади має стати не освоєння та витрачання існуючих ресурсів, а відкриття нових ринків, залучення додаткових коштів та інвестицій для розвитку міста.

Які головні тези Вашої передвиборчої програми?

Є спільна програма кандидата на посаду міського голови та кандидатів Об’єднання “Самопоміч” у депутати доТернопільської міської ради. Її назва “Тернопіль – місто нових можливостей”. У ній є чіткі кроки, які реалізуємо у разі обрання.

Ми переконані, що наше місто має багато можливостей для розвитку. Мета проста - успішність міста, добробут та комфорт тернополян, перспективи для молоді.

Сьогодні я проводжу багато зустрічей. Люди зневірені, мають багато проблем. Часто говорять про те, як важко реалізувати себе молоді, знайти роботу із достойною зарплатою. Це зрозуміло,адже за останні роки у Тернополі не відкрилось жодне велике підприємство. Важко навести приклад, коли у місто прийшов серйозний інвестор. А в цей час, коли ми спілкуємось, у Львові розпочинають роботу два інвестиційні проекти, кожен з яких створить по три тисячі робочих місць. Львів’яни матимуть роботу і зарплату, а місцевий бюджет – додаткові кошти.

Щоб подібне було у Тернополі, потрібні зміни. Насамперед – влада з іншими цінностями, відкритість і прозорість.

Щодо земельних скандалів. Це питання турбує тернополян чи не найбільше...

Впродовж роботи у парламенті мені вдалось зупинити кілька незаконних забудов у відповідь на звернення людей. Але ця проблема настільки масштабна, що її треба вирішувати негайно. Бо пройде ще півроку-рік – і місто просто розкрадуть. Чи докрадуть те, що залишилось.

Земля може продаватись лише на відкритих аукціонах і пройшовши громадські обговорення. Теж треба навести лад із приватизацією комунального майна, повернути у власність громади орендовані приміщення дитячих садків.

Є багато дискусій, яким має бути мер – більше політиком чи господарником?

Це має бути насамперед ефективний управлінець. Здатний забезпечити життєдіяльність міста – починаючи від функціонування садочка, школи, лікарні... Місто має забезпечувати комфорт мешканця, і дбати про дозвілля, культуру. Водночас міський голова повинен провадити зовнішю політику, напрацьовувати контакти, зв’язки, формувати імідж міста, ставити за пріоритет створення нових робочих місць. Щоб люди не шукали заробітків десь за-кордоном, а мали можливість реалізувати себе у рідному місті.

В основі успіху країни – успіх міста, громади. Такою є ідеологія “Самопомочі”. Можна багато говорити, а можна просто побачити конкретний результат діяльності “Самопомочі” у Львові, про успішність якого знають далеко поза межами України.

Тернопіль має свою неповторну ідентичність, для мене це місто найкраще, бо воно рідне. Як кожен тернополянин, прагну, аби тут були створені усі можливості для гідного життя наших дітей, батьків. Щоб ми пишались рідним містом.

Вадим Савка

Тарас Пастух
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі