• Головна
  • Тернополянам презентували систему відкритих державних закупівель
14:00, 5 жовтня 2015 р.

Тернополянам презентували систему відкритих державних закупівель

 Система, яка створена з ініціативи громадських організацій, має на меті впровадити прозоре витрачання державних коштів та контроль за корупцією. Для цього планують створити єдину базу даних для чиновників та підприємців, аби перші могли здійснювати державні закупівлі. В Тернопільській ОДА відбувся семінар щодо використання цієї системи.

Проектний менеджер реформ державних закупівель при Національній Раді реформ Христина Гуцалова розповіла, що за допомогою цієї реформи збільшиться конкуренція на державних торгах,  а від цього держава отримає економію:

«Зараз в нас більшість процедур проводиться у паперовому вигляді. Наша мета – перевести державні закупівлі в єдину електронну систему, в якій постачальники товарів зможуть подавати свої пропозиції он-лайн з усієї України. Ми хочемо збільшити конкуренцію на державних торгах, оскільки, чим більша конкуренція – тим менша ціна товару».

Також система передбачає те, щоб до тендерів допускалися не лише великі підприємці, але й малі, пише Тернопіль. У відкритій базі даних чиновники будуть розміщувати інформацію про свої потреби, а підприємці – свої пропозиції.

«Чиновники витрачають бюджетні кошти на забезпечення своєї діяльності: канцтовари, бензин та інше. Раніше вони виставляли тендери. Малі підприємці не мали змоги брати у них участь, адже об’єми замовлень були дуже великі. Зараз вони хочуть зробити єдину, відкриту і прозору базу даних в інтернеті. Там чиновник буде виставляти свої запити і потреби. Все це зможе бачити бізнес: від продавця на ринку до великого підприємця. Оскільки, все це буде відкрито, то махінації унеможливлюються, – говорить речник голови ОДА Олег Удич.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #система відкритих державних закупівель
Оголошення
live comments feed...