На Тернопільщині п’яний парох з УПЦ МП у храмовий празник побив свого тестя

Громаду УПЦ Київського Патріархату утворили вірні, які вийшли з УПЦ (МП) у селі Кути Шумського району на Тернопільщині.

Як кажуть місцеві, вони не змогли залишатися у попередній конфесії через проросійську налаштованість духовенства і через негідну поведінку свого настоятеля – той напідпитку побився зі своїм також нетверезим тестем на храмовий празник і справа навіть дійшла до кримінального провадження та суду, повідомляє RISU. У міліції останні закиди підтверджують.

Розпорядження голови Тернопільської облдержадміністрації № 588-од від 28 вересня 2015 про реєстрацію статуту релігійної громади “Парафія святої праведної Анни” села Кути на Шумщині може побачити кожен охочий на сайті цієї держустанови.

“Громаду зареєстрували на підставі поданих документів і не було жодної скарги щодо її реєстрації”, – коментує заступник директора департаменту з питань культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький.

За інформацією посадовця, а також за словами секретаря Васьковецької сільської ради, до якої входять Кути, розподіл сил поміж прихильниками УПЦ (МП) та УПЦ КП у цьому селі – приблизно 50 на 50. Перехід відбувся відносно мирно, без бійок.

“Ми вже маємо статут, – говорить активіст громади УПЦ КП Ярослав Мосійчук. – Поштовхом до виходу з Московського патріархату стало таке: у нас престольний празник на святої праведної Анни, 7 серпня. Того ж числа наш священик отець Ігор Крепко (сильно – ред.) напився. Поїхав додому і побив свого тестя, як кажуть, виламав три ребра, той отримав забій головного мозку. Так побив, що тестя забрали в реанімацію. Відповідно, приїхала міліція. Щоб це все згладити, Шумський благочинний, отець Михаїл, натупного дня забрав його на “покаяніє” в Почаївську лавру. Наступна відправа у нашій церкві була 14 серпня, на Маковея. Прислали із Загаєць монаха, щоб він правив. Цей монах почав правити і дуже часто почав згадувати Кирила (Московського патріарха – ред.) і звернувся: “молимся за Кирилла. Только Кирилл отсановит братоубийственную войну, и только Кирилл...”. Люди то слухали, а тоді підійшла до нього дячиха й каже: “ви трошки поменше за того Кирила і ту політику”. Він їй сказав, що “це не ваше діло, йдіте звідси геть. Я знаю, що робити і як мені правити”. Люди вийшли з церкви і піднявся бунт. Громада вирішила перейти під юрисдикцію Київського патріархату.

У Шумському райвідділі МВС підтверджують, що був конфлікт за участі священика з Кутів. Був і суд.

“Вони поверталися з празнику. У машині їхали він, тесть, жінка – загалом родичі... Були напідпитку і батюшка, і тесть. Батюшка сидів спереду, а тесть – позаду. Почали сваритися і на ґрунті того непорозуміння виникла бійка. У нього (тестя – ред.) були легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я. Перелам ребер не підтвердилися, були тільки забої, у тому числі голови. Тесть декілька днів лежав у лікарні. Тільки не в реанімації, а в неврології, – повідомляють у Шумському райвідділі міліції. – Порушили кримінальне провадження за частиною 2 статті 125 Кримінального Кодексу України. Ми спрямували справу до суду, але вони у суді помирилися і справу закрили. Але до суду він (священик – ред.) ішов як підозрюваний”.

Далі події у Кутах розгорталися швидко: люди пішли селом і зібрали підписи.

“У нас у селі право голосу мають приблизно 440 осіб. Але, окрім православних, є ще євангелісти (євангельсьткі християни – прим. ред.). З'явилося більше 250 чоловік, які дають згоду, щоб перейти у Київський патріархат, – продовжує чоловік. – Ми зібрали збори та узгодили, що будемо робити збори до десятки громади Московського патріархату, яка діє в церкві, щоб повністю усім перейти під юрисдикцію Київського патріархату. На це вони привезли монахів, священиків, людей, приїхав благочинний – створили біля церкви таку бучу, що завадило з людьми нормально поговорити. Їх просто зазомбували і ми так нічого й не домовилися”.

Відтак активісти переходу до Київського патріархату зібралися і створили другу громаду.

“Подали всі документи і от ми отримали нову громаду, – каже місцевий житель. – Уже коли ми отримали статут, то знову звернулися до них для того, щоб створити нормальні умови для Богослужінь. Справа в тому, що священик УПЦ (МП) служить у нашому храмі через тиждень, бо має, крім Кутів, ще служіння у Переморівці. Та на жодні умови вони не пішли. Кажуть: “Церква наша. Якщо хочете, ви собі будуйте церкву, а ця – наша”.

За інформацією громади УПЦ КП, у громаді УПЦ (МП) залишилося 99 місцевих жителів. Мовляв, окрім згаданих євангельських християн, ще багато місцевих жителів перебувають на заробітках.

“Нас процентів десь 70. Якщо повернуться ті, що виїхали (на заробітки – ред.), то нас буде понад 300 чоловік. Але ж ті люди просто за межами України”, – деталізує Я. Мосійчук.

Після розгоряння конфлікту у Кутах, до села повернувся попередній священик МП.

“У них одразу через тиждень повернувся той батюшка, що побив тестя. Хоча оголошували, що забирають його на два місяці, – говорить активіст громади УПЦ КП. – Але він там і не був, а займався тут продажем дров, бо він ще й бізнесмен”.

За словами Я. Мосійчука, люди у Кутах після поділу дивляться одні на інших скоса. Громада УПЦ КП наразі не служить ніде – тільки завершився етап її оформлення. Її члени ще сподіваються на примирення і почергові Богослужіння у церкві, збудованій у 1991 році спільними зусиллями громади.

“Якби не втручався благочинний, то об'єдналися б. Принаймні домовилися б про почергові”, – говорить житель Кутів.

Позицію Тернопільської єпархії УПЦ (МП) висвітлює її секретар отець Степан Балан.

«У селі було декілька людей, які виявили бажання, у тому числі один помічник депутата, і розпочали все проти священика. Водночас усі сказали, що поважають одні других. Священик попросив пробачення, якщо були якісь нюанси – і ніби все. А потім вони кажуть: «Хочемо Київського патріархату». Їм відповіли: «Ну хочете, то як хочете». Вони зареєструвалися. З нашого боку все більш-менш перебуває під контролем, – говорить о. С. Балан. – Офіційних звернень від них (про почергові Богослужіння – прим. авт.) ще не було. – З одного боку, вони мають право піти. З іншої – шкода, що всі ж місцеві люди і діляться. Якщо мирно і без ворожнечі, то ще півбіди. Коли ж пересварюються і з озлобленістю, то це недобре. Це як і в інших селах – до 2015-го ходили до церкви разом, а потім – пішли. Коли придивитися, то виявляється якась дрібниця, котра спонукала: якась образа, неуважність… І так через образи та особисті амбіції збирається групка й село розділяється.

У Кути, за словами о. С. Балана, приїжджав «Правий сектор».

«Казали: “Якщо ви хочете Української Церкви, ми вам допоможемо”. На жаль, часто таке: де чітко-твердо всі як один і їм кажуть: “Хлопці, тут не їдьте. У нас усе мирно-спокійно”. А там, де є двоє-троє чоловік, вони починають», – каже священик.

Секретар єпархії вважає, що у багатьох селах, котрі діляться, відчутну роль відіграє агітація зовні. На запитання, чи не спонукали до переходу жителів Кутів погляди монаха із Загайців, який замінював настоятеля, коли той був на покаянні, секретар єпархії відповів ствердно.

«Священик, який підмінював, щось не те трохи наговорив. За це перед людьми просили пробачення. Але вже та хвиля пройшла… Він перестарався, на жаль. Бувають випадки, коли щось не те скаже, не так пом’яне, не так поведе себе і дасть невеличкий привід… Хоча це й не виправдання. В цьому також може бути причина».

Очільник осередку «Правого сектору» на Тернопільщині Василь Лабайчук заперечує закиди, що у Кутах конфлікт розпочався з візиту його активістів.

«Дійсно, ми об’їздили уже всі села Тернопільської області, де є Московський патріархат. Ми проводимо роз’яснювальну роботу – показуємо людям, що вони перебувають під Москвою, – говорить В. Лабайчук. – Але і в Кутах, і в інших селах почалося не з нас. Щодо цього села, то ми виступаємо, що вірні Київського Патріархату мають право користуватися місцевою церквою».

УПЦ МП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Ще 4 жовтня 2018р. Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочало епідрозслідування спалаху у навчальному закладі № 14 м. Тернополя. Під час обстеження садочка спеціалісти відібрали взірці питної води, продуктів, добових проб та змиви з об’єктів навколишнього середовища для проведення лабораторних досліджень. Також у закладі було проведено заключну дезінфекцію, відповідними розпорядженнями начальника Головного управління Держпро...
Суспільство
Доля кинула виклик Михайлові Музиці ще у юному віці. Коли хлопець закінчив восьмий клас, то взявся допомогти батькам, які занедужали. Тому попросився до колгоспу помічником тракториста. Однак довго пропрацювати чоловікові не вдалося. Одного робочого дня, помилка колеги по роботі змінила життя Михайла Музики назавжди, повідомляє тв4.5 листопада. Цей день Михайло запам’ятав на все життя. Бо саме тоді він втратив ногу. Від розчарування Михайло втратив віру у...
Пригоди
З порізами голови та рук до медиків звернулися двоє тернополян. Хлопці розповіли, що це наслідки конфлікту з компанією невідомих їм людей. Єдине, що поліцейським вдалося дізнатися від потерпілих, що зловмисники втекли на автівці «Мазда» синього кольору литовської реєстрації. Компанії відпочивали в барі «Абриколь». Над ранок, коли заклад зачинився, пересіклися на вулиці. Сварка розпочалася з нічого. Як встановили поліцейські, хлопці спочатку надавали один о...
Суспільство
Тернопільські перевізники просять підняти тариф за проїзд до 10 гривень. Лякають, що зупинять маршрутки. Повідомляє «20 хвилин». Перевізники прийшли до начальника управління транспорту Ігоря Мединського. Хочуть, щоб підняли тарифи на проїзд.
Суспільство
Жодних оцінок чи домашніх завдань, і основне –  здобувати вміння, а не знання. Відповідно до реформи початкової освіти, тернопільських «першачків» цьогоріч навчають за сучасними методиками. Журналісти Інтб вирішили побачити їх в дії  і вже готові показати Нову українську школу й глядачам.
Суспільство
29-річний Василь Штанграт загинув у Франції. Він зник безвісти 8 вересня, а тіло знайшли 2 жовтня. Згорьовані батьки хочуть поховати сина в Україні, уникнувши кремації, однак на це потрібні чималі кошти. Просять допомогти. Таке повідомлення поширюють у Фейсбуці. Підтвердження інформації є на сторінці франко-української спільноти "ART culture et créativité.
Кримінал
Житель Тернополя припаркував автівку на ніч в дворі свого будинку, а вже вранці виявив, що там погосподарював злодій. За допомогою звернувся до співробітників поліції.Зловмисник проник до автомобіля марки «ВАЗ-2110», пошкодивши замок дверцят.Легківка не була обладнана жодною системою захисту. Тож він безперешкодно викрав з салону планшет та барсетку, в якій знаходилися золоті вироби та гроші. За підрахунками власника, крадій завдав йому збитків на 6 тисяч...
Суспільство
Для тих людей, які нелегально працюють у Польщі, є можливість заплатити єдиний соціальний внесок в Україні за три місяці Про це повідомоляє "Еспресо" зі слів міністра соціальної політики України Андрія Реви. "Якщо ми беремо заробітчан у європейських країнах, то у Польщі їх проживає 2 млн людей. З них мільйон працює легально. З тих, хто працює легально внесок у пенсійний фонд Польщі платять 300 тисяч. Коли я був у Польщі, то звернув увагу польських колег на...
Пригоди
У Центрі Тернополя мотоцикліст обігнавши всю колону автомобілів по вулиці Замковій різко повернув праворуч. Своїми діями він ледь не спричинив аварії.  Відеореєстратор  з авта Yaroslav Kurus зафільмував усі маневри екстремала. Чоловік виклав відео у мережу, й так прокоментував подію: «Прошу репоста для всенародної слави одному мотопедерасту на жовтому пепелаці. Вважаю, що такі безвідповідальні хрусти не повинні їздити файним містом, та й взагалі їздити. В...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!