• Головна
  • В Тернополі один сімейний лікар обслуговуватиме 1500 пацієнтів
13:40, 10 грудня 2011 р.

В Тернополі один сімейний лікар обслуговуватиме 1500 пацієнтів

Замість дільничних терапевтів тернополян невдовзі будуть обслуговувати лікарі загальної практики-сімейної медицини.

Про особливості їхньої роботи газеті “20 хвилин” розповіла лікар загальної практики-сімейної медицини, фахівець із 37-річним стажем міської лікарні №2 Ірина Корнієнко.

- У чому відмінність між дільничним та сімейним лікарем?

- Так склалося, що наші люди звикли звертатися у поліклініку вже за наявності хвороби. Часто ця хвороба – вже у запущеній формі. Натомість сімейний лікар буде максимально наближеним до родини, до усіх членів сім’ї – від наймолодшого до найстаршого. Це дасть можливість максимально вчасно діагностувати захворювання у всіх них.

Крім того, як продовжує лікар, така практика допоможе сімейним лікарям відстежувати генетичні особливості кожної родини, що неабияк допоможе при діагностиці.

- Ми будемо мати змогу, наприклад, передбачити спадкову хворобу в дитини чи молодої людини і вчасно запропонувати їй правильний спосіб життя та методи профілактики, – продовжує пані Корнієнко. – А це дуже важливо при нинішньому стані здоров’я населення.

- Скількох людей обслуговуватиме лікар сімейної медицини?

- Півтори тисячі. Це менше ніж ми обслуговуємо зараз. Тож завдяки цьому якість послуг буде кращою. Утім, і досі, працюючи на дільниці, дільничні лікарі ставали практично членами родини тих, кого вони обслуговують.

- Чи потрібна перекваліфікація тим, хто працюватиме лікарем загальної практики – сімейної медицини?

- Обов’язково. Їх готують на шестимісячних курсах. Скажімо, ми додатково вивчали і дитячі хвороби, і хірургію, і неврологію, і гінекологію, і особливості екстрених захворювань та невідкладних станів. Адже у випадку хвороби сімейного лікаря викликатимуть додому, де він оцінить стан хворого, надасть першу допомогу. А за потреби спрямує до “вужчого” спеціаліста. Особливого догляду потребують літні люди, у яких безліч хвороб.

- Чи виправдає, на вашу думку, себе така практика?

- Думаю, що так. Цей процес – поступовий. Але його основи вже запроваджують. Така практика буде позитивною тим, що допоможе виявляти хвороби на ранніх стадіях, генетично їх передбачити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...