
09:30, 11 грудня 2011 р.
Стати мільйонером тернополянину пропонувала африканка-біженка
Листи та фотографії від африканки-біженки отримав на електронну пошту тернополянин. Чоловік так перейнявся її бідою, що хотів запросити на Україну та знайти роботу. Зрозумів, що зіткнувся з шахрайством, коли дівчина запропонувала йому зняти кілька мільйонів з її рахунку в англійському банку
Дехто зі знайомих одразу сказав, що це - лохотрон. Але я щиро хотів допомогти дівчині-африканці, - каже тернополянин Володимир Романків.
Листи від африканки-біженки чоловік отримав на скриньку через мережу Netlog.
- Мене зачепило те, що серед моїх віртуальних друзів буде дівчина з Африки. Було цікаво спілкуватися з нею, - розповідає тернополянин. - Припинив листування тільки через те, що вона запропонувала мені зняти кілька мільйонів доларів з її банківського рахунку.
Дівчина на ім'я Крісті Аду Джонсон, яка народилася в Африці у Судані, раділа кожній вісточці з Тернополя, дякувала за розуміння та підтримку. “Я прошу Бога, щоб дати мені людину, яка є надійним, що заслуговують довіри, і Бог привів мене до вас” (цитуємо оригінал листа, - прим. ред). У своїх листах вона розповідала зворушливу історію власного життя, яка зачепила чоловіка. Згодом попросила захисту та довірила таємницю. Просила тернополянина перевести гроші, які залишив на її рахунку покійний батько.
- Я щиро перейнявся бідою Крісті. Деталі, які вона розповідала у своїх листах, не викликали у мене недовіри, - зізнається чоловік.
Писала українською
Чоловік зареєстрований у декількох соціальних мережах. Спілкування з африканкою зав'язалося після того, як він виклав у Netlog фото із внучкою. Дівчина із захопленням прокоментувала ту фотографію та захотіла більше дізнатися про чоловіка, його життя, хобі та родину. У наступних листах африканка ділилася деталями із власного життя, минулого та теперішнього.
- Я щиро співчував дівчині-сироті, яка в результаті громадянської війни втратила обох батьків, - продовжує чоловік. - Мені шкода було дівчини, яка потрапила у табір. Чув у новинах про те, як поводяться там із біженцями. Тому мав намір якось допомогти їй.
Листи надходили українською мовою, у кінці листа все дублювалось ще англійською.
- Українською написано кострубато, ймовірно, через перекладач в неті. Але в тих листах було багато деталей. Ось, для прикладу, цитую: “Мій покійний батько д-р Джонсон Аду був головою керуючого директора Industrial Company LTD в Khatroum і він був також особистим радником нашого колишнього глави держави, перш ніж заколотники напали на наш будинок один рановранці і вбили його з моєї мати Calaralin Аду, холоднокровно”, - читає пан Романків.
Дівчина скаржилась на погане ставлення до неї у таборі, просила захисту. Пропонувала зателефонувати до неї в Дакар до пастора, який підтримує та допомагає їй у таборі.
- Телефонувати до пастора я не планував. А от запросити її до Тернополя думку мав, - зізнається чоловік. - Вона могла б тут знайти роботу. Наприклад, читати прогноз погоди на телебаченні. Було би гарно та екзотично.
Окрім листів, Крісті надіслала кілька власних фото.
- Коли я розглядав її знимки, подумав, що вона непогано виглядає - чисто та гарно одягнена, не як біженка. Хоча за цією думкою прийшла інша - така красуня заслуговує на краще життя, - пригадує пан Романків.
Пропонувала мільйони
Настороженість до слів Крісті у пана Романківа з'явилась тільки після того, як дівчина розповіла йому про 5,3 мільйона доларів, які лежать у одному з банків Великобританії. Туди їх поклав батько.
- Назва банку, телефони, номер рахунку - все було в листі. Мені треба було тільки зв'язатися з банком та перевести всю суму на свій банківський рахунок, - пояснює чоловік.
Дівчина пропонувала за цю послугу тернополянину 20% від загальної суми.
- Мені пропонували стати мільйонером! За те, що я проявив співчуття та висловив бажання допомогти чужій людині! - каже, посміхаючись, чоловік. - Але чужих грошей я не хочу торкатися...
Якийсь час пан Романків ще обмірковував, як дівчині допомогти - запропонувати допомогу юриста. Однак через п'ять днів на скриньку прийшов лист, але вже від іншої біженки Рейчел. Її батьків також вбили під час погромів на батьківщині, вона мучиться у таборі для біженців у Дакарі, нікого з родичів не має, довіряє тільки йому та пастору в таборі. У листі було фото африканки.
- Тільки після цього листа я зрозумів, що все це - справжнє шахрайство, - ділиться висновком чоловік. - Думаю, над листами добре попрацював психолог, щоб вони викликали жалість, співчуття та довіру в таких, як я.
Частіше трапляються мобільні шахрайства
Схем виманювання грошей - десятки, зауважують тернопільські правоохоронці. Однак шахраї щоразу вдаються до нових. При цьому часто роблять ставку на почуття людини - викликають співчуття, жаль, бажання допомогти. Однак за різними схемами стоїть одне - прагнення виманити чужі гроші.
- Коли справа доходить до грошей, треба задуматись. Не поспішайте робити поспішних кроків, - радить начальник відділу зв'язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник.
Схема Інтернет-шахрайства із африканськими біженцями для Тернополя нова. Заяв від постраждалих у міліції досі не було, каже пан Колісник.
- Нещодавно міліціонери розслідували декілька мобільних шахрайств, - продовжує правоохоронець. - А от про шахраїв з Африки... Треба, щоб людина звернулася до нас із заявою.
Одним із найпоширеніших видів шахрайства на Тернопільщині є мобільні махінації. Шахраї видурюють гроші, повідомляючи неприємні історії, які сталися із родичами.
- За невеликий період часу сталося два подібних випадки мобільного шахрайства. Одна жінка повірила аферистам та перерахувала на рахунок мобільного 5000 гривень, інша - 1400, - розповідає пан Колісник.
Шахраї повідомляли матері про нещастя, яке трапилося з її сином, пише "20 хвилин". Мовляв, його затримали за хуліганські дії - побився та розтрощив чужий ноутбук. Інший “благодійник” також обіцяв посприяти матері в тому, щоб син не мав проблем із законом.
- Хлопці не були причетними до кримінальних справ. Однак шахраям вдалося за допомогою психологічного тиску виманити у жінок гроші, - каже чоловік.
Незважаючи на нові схеми, до яких вдаються шахраї, правоохоронці радять не довіряти чужим людям, а також не вирішувати фінансові пропозиції із незнайомими особами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:31
Вчора
ТОП новини
Оголошення
18:55, Вчора
8
11:16, Вчора
31
11:46, Вчора
10:25, 17 травня
live comments feed...
Коментарі