Брудні політичні ігри, відсутність конкретних програм та купа нових облич відлякали тернополян від цьогорічних місцевих виборів. Про це вони кажуть самі, не приховуючи розчарування.
Чи збираються йти тернопляни на вибори, і якщо ні, то чому, поцікавились кореспонденти 20minut.ua у жителів міста.
Серед опитаних десяти людей були і студенти, і вчителі, і підприємці, і безробітні. Однак здебільшого звучала одна відповідь - люди не знають, за кого голосувати.
Відлякала передвиборча кампанія
- Я в Тернополі все життя прожила, але такого бардака і бруду не пригадую, хоча можливо, справа у віці (посміхається – прим.), - нарікає пенсіонерка Валентина Шпичак. - Надивилася і наслухалася такого, що волосся дибки стає. Виходить, що всі погані, всі безчесні, всі обманюють, аби лише до корита дістатися.
Голосувати жінка піде, однак обиратиме не за програмою, а того, кого знає багато років. Каже, що це наразі єдиний критерій, за яким оцінює кандидатів. Це про посаду мера. А от на виборчій своїй дільниці кого обрати – не знає. Бо навіть не всіх кандидатів бачила в обличчя, про передвиборчі обіцянки взагалі нічого і казати.
Я вже не знаю, що гірше: не піти на вибори, піти і зіпсувати бюлетень, чи проголосувати за того, на кого бог пошле, - не то жартує, не то іронізує студент Віктор Гаврилків. – Зараз всі розказують про те, які вони були активні за часів Майдану, як допомагали АТО. Я теж був і на Майдані, і бійцям з харчами та спорядженням допомагав. Але мене батьки вчили, що добра людина – це не професія. До влади мають йти не філантропи, а економісти і раціональні люди. Я таких не помітив, на жаль…
Не пояснюють методів
Погоджується з хлопцем підприємець Анатолій (прізвище редакції відоме). Чоловік каже, що не піти на вибори не зможе, однак голосувати особисто для нього просто немає за кого.
- І справа не в тому, що я не читав передвиборчих програм – читав! І сам їх шукав, якщо кандидати по моєму округу не надумали навіть їх людям роздати. Я людина економічно грамотна, не побоюся цього слова, політично свідома. Однак якщо в тих програмах все нагадує твір школяра на тему «Якщо я стану мером, я зроблю…» - то хіба це серйозно? Якщо жодного економічного чи юридичного обґрунтування тим обіцянкам немає.
Обіцяють всі, а от механізм, як це все будуть виконувати, не показує до кінця ніхто, скаржаться тернополяни. Особливо дивують старше покоління 22-річні вчорашні студенти.
- Я не маю нічого проти молоді, - пояснює вчителька Антоніна Василівна. – Я підтримую гасло, що за ними майбутнє. Однак як збирається вирішувати звичайні проблеми дівчинка, яка не влаштовувала дітей в дитсадки, ані не стояла ні разу в черзі в ЖЕКах, не бачила корупції зсередини нашої медицини? Щоб знати, з ким боротися, таке треба пережити на власній шкірі.
Шкода часу
Із опитаних лише один чоловік відверто зізнався, що на вибори дійсно не піде. Хоча й допустив, що може передумати, однак поки йому голосувати просто немає за кого.
- Чесно скажу: шкода витраченого часу, бо я в той день працюю, доведеться закривати точку на ринку, аби піти проголосувати А самі розумієте, що для мене час то гроші. Хоча під час Майдану я точку закрив і поїхав до Києва. Однак зараз мені кожна копійка дорога, тим паче, що для себе лідера я там не бачу.