Городяни обурюються, що власники собак облаштували туалети для своїх улюбленців на дитмайданчиках, місцях відпочинку та прибудинкових територіях. Натомість, ані господарі тварин, ані комунальники не поспішають все прибирати. В управлінні ЖГК кажуть, що двірники не зобов’язані відчищати пісочниці на дитмайданчиках від фекалій та вкотре звертаються до власників тварин, аби самі прибирали за своїми улюбленцями
- Це якусь елементарну совість треба мати! - зателефонувавши до редакції, обурювалась мешканка дев’ятиповерхівки, що на вул. Київській, Олена Наумчак. – Собачим лайном просто всіяне подвір’я. Страшно зійти з тротуару, аби не вступити у щось. Хто має це все прибирати?
Жінка – молода мама. Каже, терпець увірвався, коли кілька днів тому разом з дворічною донечкою вийшли на прогулянку, і дитина рвонула до пісочниці.
- Добре, що я побігла слідом і втримала дитину, - пригадує пані Олена. – Буквально в останню мить впіймала малу, аби вона не вступила у величезну купу посеред пісочниці. Це кому в голову прийшло «вигуляти» свого пса в місці, де граються діти. Добре, що вже йде до осені. І малеча в пісочницям практично не сидить. Але на весну туди вкинуть ще два мішки піску. І діти туди полізуть руками…
Жінка обурена позицією власників тварин, улюбленці яких страшенно загадили подвір’я, пише 20хвилин. Звичайно, вони за своїми псами не прибирають. Але чому й комунальники не звертають увагу бодай на місця, де граються діти?
- В обов’язки двірників не входить огляд пісочниць та очищення їх від фекалій тварин, - повідомив начальник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський. - Натомість, обслуговуючим підприємством кожної весни проводиться заміна піску у пісочницях на прибудинкових територій.
Пан Соколовський радить батькам дітей, які граються у пісочницях, фіксувати порушення. Непоодинокими є випадки, коли господарі ведуть своїх улюбленців у пісок навмисне, також часто власники тварин забирають пісок із пісочниці для того, щоб зробити «туалет» вдома.
- Про такі випадки, із вказуванням даних порушників, можна повідомляти до обслуговуючого підприємства, представники якого можуть провести роз’яснювальну бесіду із недобросовісними власниками тварин, - каже Олег Соколовський. - Інших механізмів боротьби із фекаліями тварин у пісочницях немає. Тут допоможе лише громадянська активність та елементарна людська совість.