З 15 грудня на Тернопільщині запрацюють нові місцеві прокуратури з центрами у Тернополі, Чорткові, Кременеці та Теребовлі. В інших райцентрах області діятимуть відділення прокуратури, в них працюватиме по 2-3 особи.
Після проходження іспитів та співбесіди імена кандидатів на керівників місцевих прокуратур уже подано на розгляд Генпрокурора. Втім, уже відомо, що очолять місцеві прокуратури діючі працівники прокуратури, фактично – керівники районних прокуратур або керівник прокуратури міста.
Водночас прокурор області Олександр Мартинюк переконаний, що реформування таки дасть результат і якісні зміни.
«Зміна системи залежить не від людини, а від того, як виконувати свою роботу, як виконувати ті функції, які покладені Законом про прокуратуру. На сьогоднішній день прокуратура працює і буде працювати. Не можна сказати, що всі люди в прокуратурі некомпетентні чи корупціонери. В системі органів прокуратури дуже багато порядних, професійних людей. Я впевнений що ті, хто займе посади місцевих прокурорів, буде належним чином працювати, бо їм довіряють колосальну відповідальність», – висловив переконання Олександр Мартинюк.
Звісно, хотілося б мати таку ж сильну віру у це, як і в прокурора області, хоча після того, як Генпрокуратура пішла на мирову із заступником міського голови Тернополя Володимиром Камінським і отримання мегахабара обійшлося чиновнику у символічний штраф, у якісні зміни у системі прокуратури щось не особливо віриться.
Водночас Мартинюк відзначив, що після тестувань є 6 осіб, які претендують на посади заступників керівників місцевих прокуратур, і вони на даний час не є з системи прокуратури.
Загалом в місцевих прокуратурах області, після скорочення у 30%, залишиться працювати 100 осіб.