Тернополянам покажуть церкву, гроші на яку дав Шептицький, однак яку в місті так і не збудували

Уже зовсім скоро тернополяни побачать рідне місто у сторічній проекції. Більше того – зможуть до нього доторкнутися.

"Макет давнього Тернополя" розробляють під керівництвом громадського діяча Вадима Перця та краєзнавця Тараса Циклиняка. Організатори хочуть показати довоєнний Тернопіль 30-х років, адже із довоєнних споруд у місті залишився лише Старий замок, Домініканський костел (Катедра), Надставна церква і декілька будинків у центрі міста, повідомляє Topnews.

"Не лише тернополяни повинні знати, яким було наше місто, а й гості, діти, - зазначив Тарас Циклиняк в інтерв’ю Тернопільському обласному державному радіо, - цей макет- не тільки, так би мовити, видима частина міста , ми намагаємось його зробити таким, щоб воно передало його дух. Чим жили люди тих часів, які були інтереси, зв’язки".

На барельєфній мапі Тернополя віліплять навіть споруди, які, на жаль, ніколи не були реалізовані у місті. Наприклад - Українська греко-католицька церква, кошти на будівництво якої Володимиру Громницькому позичав сам митрополит Шептицький.

"Опиралися на план міста 27-38-го року, де чітко видно контури будинків, вулиць. Буквально було узято за основу цю карту. Використовуючи величезну кількість фотоматеріалів, у тому числі й дослідження наших істориків, краєзнавців, - розповідає Вадим Перець – Удалося більшість ключових об’єктів, включно з тими, що існують досі, відтворити. Спочатку зробили їх з пінопласту. По клаптику по будиночку цей макет створювався"

Такі макети мають чимало європейських міст у Німеччині, Чехії, Польщі, Словенії. Тож організатори вирішили, чому б і Тернополю не відновити утрачене бодай у міні-версії.