Про проблеми в своїх під’їздах жекам потрібно говорити, майстер має записати заявку на конкретний вид робіт. Якщо не повідомляти про перегорілу лампочку чи побите скло, їх і не замінять.
Про свою роботу за рік перед мешканцями будинків звітують жеки. Крім того мешканців запитують, кого вони бачать управителем будинку і виконавцем послуг з утримання будинку і прибудинкової території. Нагадаємо, до кінця червня ці питання мають бути вирішені.
- Зараз ми зустрічаємося з людьми, звітуємо за минулий рік, що зроблено по кожному будинку, скільки коштів надійшло, скільки витрачено, - розповідає 20хвилин директор жеку «Вікторія-М» Надія Коваль. – А другим питанням зборів є опитування мешканців, чи вони хочуть, щоб наше підприємство і надалі обслуговувало їхній будинок, чи хочуть створювати ОСББ. Для цього даємо листи-опитування. Також люди можуть розповісти про проблеми в будинку, - чи двері десь потрібно поремонтувати, чи лампочку поставити, замки в підвали і т.п.
Зокрема, в цьому жеку звіти по конкретних будинках лише почалися, тож про конкретні результати говорити ще рано. Де-хто хоче господарювати самостійно, багато – за жек, є й такі, хто не визначився. Проте, ОСББ тут популярністю не користується. За останній час лише один будинок на бульварі Вишневецького від’єднався від жеку.
- Щодня ми збираємо мешканців одного-двох будинків, - розповідає майстер жеку „Вікторія-М” Любов Довбуш. – Вже були люди з двох будинків на Морозенка. Із 30 опитаних, 24 висловилися, що хочуть, щоб і далі їхній будинок обслуговував наш жек, інші сказали, що ще не визначилися.
Проте збори мешканців далеко не чисельні, хоча їх і організовують після робочого дня і про їх проведення заздалегідь вивішують оголошення на під’їздах. Із 270-квартирного будинку, що на Курбаса,4, на збори прийшла лише одна мешканка - журналіст газети "RIA плюс". Тож весь жек звітував про свою роботу одній людині: скільки під’їздів поремонтували, скільки входів і дашків зробили, якою фарбою фарбували, де замки в підвали врізали, де лампочки закручували, де підвали чистили.
З жеку були всі - директор, економіст, юрист, майстри, бухгалтери, а з будинку крім мене нікого, - розповідає мешканка. – Дарма, бо я наприклад, дізналася багато корисного. Наприклад, якщо перегоріла в мене лампочка на поверсі, треба звертатися в жек, зазвичай ми з сусідами її міняли самі. Дізналася також що мій під’їзд відремонтують в травні наступного року. А фірмовий жовтий вхід і коричневий дашок зроблять ще й цього року. Крім того, я попросила замінити побите скло на сушці, бо поки воно заткнуте ганчіркою. А не скажеш, то і не зроблять.
Незважаючи на те, що мешканці будинку не прийшли на збори, працівники жеку рознесуть по квартирах листи-опитування, тому що мешканці повинні висловитися, чи хочуть створити ОСББ, чи об’єднання власників квартир, яке укладе угоду з якимось підприємством, чи обслуговувати будинок буде той самий жек, зазначила директор. Якщо мешканці не висловляться з цього приводу, міська рада на конкурсній основі призначить такого управителя і виконавця послуг.
- Як на мене, ОСББ актуальніше для нових будинків, - каже мешканка будинку. - В нас будинку більше 20 років. В нинішній ситуації, коли люди мають велику заборгованість, хто б не виконував послуги по утриманню і обслуговуванню території, ідеально не буде, люди вчасно не платять, є такі, хто не платять роками. Тільки за послуги жеку 33 квартири боргують майже 26 тисяч гривень. Кілька людей винні по 2-3 тисячі гривень. Чи жек буде чи інша структура, приорітетами залишатимуться вивіз сміття, прибирання і ремонт, а клумби чи вазонки по під’їздах, чи сучасний дитячий майданчик – так і залишатимуться в мріях. До речі, майданчика треба добиватися в міській раді, жек тільки фарбує його і насипає пісок в пісочницю.