Тернополянин через дорожній знак не може під’їхати додому. Боїться, що поліція евакуює авто

У поліції пояснили, хто і в яких випадках може їхати під знак, який забороняє рух механічного транспорту. Через встановлений на вул. Франка знак, що забороняє в певний час рух транспорту, тернополянин не може власним авто потрапити додому.

Чоловік каже, що боїться – поліція приїде, і машину евакуюють. А де її потім шукати? Окрім того, як довести, що він там проживає, коли реєстрація в паспорті – в одному з районів Тернопільщини?

– Я понад три роки винаймаю житло на вул. Франка, - розповів 20 хвилин тернополянин Ігор Рудий. – Там – від банку «Хрещатик» - стоїть знак, який забороняє рух транспорту від 22.00 до 6 ранку. Раніше ніхто б навіть уваги на це не звертав. Але зараз, як заїде поліція, машину заберуть евакуатором. Де її потім шукати? Звідки взяти зайві гроші, щоб авто повернути? І – головне – як довести, що я справді там проживаю?

Місце реєстрації у паспорті – Козівський район. В Тернополі чоловік проживає понад 20 років, на вул. Франка винаймає з родиною квартиру. Пані Ігор каже, що часто з роботи повертається вже затемна, бо якось треба утримувати сім’ю з двома маленькими дітьми.

– Мене цікавить, чи існують якісь винятки – тобто, хто може і за яких обставин заїхати під знак? – запитує пан Ігор. – І які документи мені потрібно пред’явити, які б мені дозволяли туди заїжджати після 22.00?

Питання тернополянина ми адресували до заступника начальника управління превентивної діяльності Головного управління нацполіції в області Олега Турлая.

– Там встановлений знак «Рух механічних транспортних засобів заборонено з 22.00 до 6.00», - каже Олег Турлай. – Це в тому числі стосується і легкового автотранспорту, навіть авто з електродвигуном потужністю понад 3 кіловат.

Дія таких знаків не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами – тобто, маршрутки, тролейбуси, автобуси. А також на водіїв інвалідів, що керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «інвалід».

– Також дія знаку не поширюється на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, як проживають або працюють у цій зоні, - пояснив Олег Турлай. - Якщо чоловік винаймає квартиру, варто зробити копію договору оренди і мати її при собі. Цього буде достатньо. Якщо в межах дії знаку розташований офіс, потрібно мати довідку з фірми чи підприємства, що такий то громадянин працює за такою адресою.

Маючи такі папери, тернополяни можуть в’їжджати під вище зазначений знак. Але за умови, що інших під’їздів до місця роботи чи проживання – немає, зазначає пан Турлай.  

– Проїжджати під такий знак також можуть транспортні засоби, що обслуговують підприємства, розташовані в позначеній зоні, - каже пан Олег. - В таких випадках машини повинні в’їжджати до позначеної знаком зони, або виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення. 

Зона дії даного знаку - від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним. А в населених пунктах, де немає перехресть – до кінця населеного пункту.

Дія знака не переривається в місцях виїзду в прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету, - пояснив Олег Турлай. – Йдеться про знаки «Дати дорогу», «Проїзд без зупинки заборонено» («Стоп» - прим. авт.), «Головна дорога», «Кінець головної дороги», «Перевага зустрічного руху», «Перевага перед зустрічним рухом».

Це регламентується п. 33.3.2 Правил дорожнього руху, повідомив Олег Турлай.