Конкурс студентських публікацій проводиться ГО "Експертно-аналітична група "Акцент" (https://www.facebook.com/ngo.accent) спільно з кафедрою фінансів ім. С. І. Юрія Тернопільського національного економічного університету за фінансової підтримки ГС "Рада бізнесу Тернопілля» (http://www.rbt.te.ua/). Дане дослідження зроблене в рамках конкурсу студентських публікацій на тему "Використання коштів обласного бюджету Тернопільщини".
Триватиме конкурс протягом усього 2016 року та матиме чотири етапи – за результатами квартальних публічних звітів головних розпорядників коштів обласного бюджету Тернопільської області.
Зі cтарими професіями у нове майбутнє?
На кожному кроці ми чуємо про потребу у реформуванні нашої системи освіти. Проте, досі складно викорінити давні принципи навчання серед закладів, які досі неначе тримаються за свою так звану “молодість СРСР”.
Проаналізувавши професії, за якими готують майбутніх спеціалістів у професійних училищах, можна помітити, що деякі заклади освіти і не намагаються підлаштувати напрями підготовки до вимог сучасності. Наприклад, професія оператора комп’ютерного набору зустрічається у більшості з них, проте ніхто вже не використовує цього терміну. Та й навички, які здобуває цей спеціаліст на сьогодні є затребуваними у робітника будь-якої професії.
Цікавими виявились і професії конторського службовця (бухгалтерія) у Заліщицькому професійному училищі, обліковець (реєстратор бухгалтерських даних) у Заліщицькому вищому професійному училищі або продавець (з лотка, на ринку) у Тернопільському вищому професійному училищі №4 ім. М. Паращука. Одразу виникає запитання, чи є потреба підтримувати й надалі від бюджету навчання учнів таких спеціальностей, чи краще змінити направлення цих коштів на підвищення кваліфікації існуючих викладачів та зміну професійної орієнтації з метою модернізації навчального процесу.
Відсутність деталізованого бюджету
Серед договорів, укладених департаментом освіти і науки, а саме обласними шкільними закладами, чітко вирізняється Гримайлівська школа-інтернат. Перш за все, у очі кидаються великі суми коштів за 2015 рік на закупівлю продуктів харчування, наприклад: виноград на 17 000 грн. або мед на 22 120 грн. Підозри виникають у зв’язку із відсутністю деталізованого викладу витрат, а саме невідомо кількість продукції та вартість одиниці товару. Також в одна із статей витрат вказана в загальному як «продукти харчування» без будь-якого опису чи пояснення. Таким чином, неможливо встановити те, чи справедливою була ціна усіх куплених продуктів, кошти на яке затрачається найбільше: