Тернополянка відмовилася від темношкірої дитини

Дозвіл на усиновлення темношкірої дитини надав виконавчий комітет Тернопільської міськради на своєму засіданні, що відбулося 29 лютого.

– Минулого року студентка одного з тернопільських вузів народила від іноземця темношкіру дитину, – розповів заступник міського голови Леонід Бицюра. – Мати відмовилася від новонародженої дівчинки і залишила її у пологовому.

У службі у справах неповнолітніх та дітей припускають, що мати вчинила так, ймовірно, через колір шкіри малюка, повідомляє "20 хвилин".– У 2011 році у Тернополі було троє покинутих дітей, – продовжує заступник начальника відділу з питань опіки та піклування служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради Марія Дунець. – У двох випадках батьки, які відмовилися від дітей, ведуть антисоціальний спосіб життя, не мають постійного місця проживання. У третьому випадку, коли дитина народилася темношкірою, - мати з благополучної родини. Дитину влаштували у дитячий будинок, однак зараз її уже всиновили. Прийомними батьками стали громадяни України, для яких колір шкіри дитини не став перешкодою.

Заступник міського голови Леонід Бицюра визнає, що у Тернополі є проблеми сімейного характеру, які виникають у стосунках українських дівчат з іноземними громадянами.– Тільки минулого року у Тернополі служба у справах неповнолітніх та дітей розглядала чотири справи, щодо неналежного виконання батьківських обов’язків іноземними громадянами, – каже Леонід Бицюра. – Цього року на розгляді перебуває поки що одна справа. За словами заступника мера, ця справа стосується іноземця, якого позбавляють батьківських прав уже вдруге, тобто щодо однієї дитини його уже позбавили батьківських прав. Тепер мова йде про другу дитину, уже від іншої тернополянки.

–  Частина тернопільських вузів перепрофілювалися на навчання іноземних громадян, не питаючи на це згоди громади – каже Леонід Бицюра. – Але сучасний світ вимагає певних правил співіснування спільнот, громад, народів і для того, щоб займатися навчанням іноземців, потрібно підготувати для цього інфраструктуру міста. Адже іноземці, наприклад, потребують інших умов медичного забезпечення, бо часто переносять ті хвороби, які не притаманні нашому краю.

Культура, звичаї, релігія в іноземців зовсім інші, тому також потрібно враховувати ряд соціальних аспектів, додає заступник міського голови. Зокрема, у Тернополі зараз виникає багато проблем сімейного характеру у змішаних шлюбах. –  Тому сьогодні батьки, виховуючи своїх дітей, та громадськість повинні звертати увагу молоді на ті проблеми, з якими вони можуть зіткнутися у стосунках з іноземними громадянами, - каже він.