Токсичні речовини загрожують власникам затишного меблювання шкірними хворобами та навіть астмою.
Новенькі меблі кияни почали дедалі частіше перевіряти на токсичні речовини, бо після купівлі відчувають різке погіршання самопочуття, йдеться в сюжеті ТСН.
У санепідемстанції оприлюднили результати - більшість меблів, які вони перевірили, перевищують норму токсичності. Причому ціна на якість аж ніяк не впливає. Шкідливість м'якої покупки може видати специфічний запах, який не вивітрюється по півроку.
"Було виявлено і перевірено 46 об'єктів, і перевірено 18 зразків меблів, і перевищення допустимих рівнів міграції токсичних речовин виявилося у 77%", - повідомила завідувач відділення гігієни праці столичної СЕС Ірина Кононова.
І практично у всіх випадках виявляли перебільшення формальдегіду. Зазвичай його використовують при виготовленні деревостружкових матеріалів. Організму людини він може добряче нашкодити.
"Може викликати не тільки подразнення шкіри і шкірні хвороби, на нервову систему, може викликати напади задухи, напади бронхіальної астми", - консультує лікар-алерголог Ліллія Романюк.
Та особливо формальдегід небезпечний для дитини.
Тож, щоб нові меблі ніяк не позначилися на здоров'ї, лікарі радять обов'язково провітрювати приміщення і, за можливості, поставити в кімнаті папороть. Вона здатна витіснити будь-яку токсичність.