Тернополянам запропонували “випробувати себе у небезпеці” (відео)

Рекордна кількість аварій, які щорічно відбуваються на дорогах, стаються з вини нетверезих водіїв. Аби підвищити відповідальність поміж людей, що планують ними стати, у Тернополі презентували відеотренінг “Випробуй у небезпеці”. 

“Випробуй у небезпеці” – під такою назвою у Тернополі презентували проект. Його творці – Всеукраїнське об’єднання автошкіл. Розповідають, що він орієнтований на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Відповідно, водіям та усім охочим показали відеотренінг та спеціальні окуляри, що імітують вплив алкоголю на поведінку людини. В Україні таке використовується вперше.

– Ми інтегруємо його в начання у 300 школах. 40 шкіл були плотними у минулому році, 160 в цьому. Ми передаємо матеріально-технічну базу, яку ви бачили сьогодні. Це окуляри, анкети, це конспекти тренінга, це відеотренінг, теоретична частина тренінга, яку ми передаємо в автошколи абсолютно безплатно для того, щоб вони могли інтегрувати треніг у навчання своїх студентів, – розповідає тв4 голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл Олег Щербина.

Пан Євген навчає водіїв автотранспортних засобів категорії В. Спробувати такі окуляри вирішив і на собі.

– Враження в окулярах – дійсно дезорієнтація в просторі. Важко зрозуміти, де ти знаходишся. Важко зрозуміти глибину, наскільки глибоко ти стоїш ногою. І дійсно боковий зір втрачається в цей момент. Ти так бачиш гострим зором, вузьку лінію перед собою, але зорієнтуватися, коли стаєш, дуже важко. І тому треба було прикласти чимало зусиль, аби пройти цю лінію. Експеримент мені сподобався, напевно своїм учням його покажу і проекспериментуємо, – розповідає працівник ТВПУ № 4 ім. М.Паращука Євген Прачук.

Щороку на дорогах відбувається рекордна кількість аварій. У більшості випадках через керування водіїв у нетверезому стані. Незважаючи на посилення покарання за такі правопорушення, громадяни продовжують наражати себе й оточуючих на небезпеку. Тому проект має на меті багато чого змінити, вважають його творці.

– Перш за все, свідомість водія. Сідати у стані алкогольного сп’яніння не можна, навіть один ковток алкоголю робить нас нетверезими. І звісно, цей проект дозволить нам урізноманітними навчання. Думаю, якщо з допомогою цього проекту ми врятуємо декілька життів, можна вважати, що ціль цього проекту досягнуто, – каже Олег Щербина.