Щороку на Тернопільщині помирає майже сотня постраждалих від радіоактивних уражень (відео)

Сьогодні відзначають День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У парку Національного відродження відбувся мітинг-реквієм.

Учасник  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Ярослав Скалецький розповів, що у зону стихійного лиха прибув сьомого червня 1986 року. Вже наступного дня разом з батальйоном з Тернопільщини, у якому 281 призовник та 8 кадрових офіцерів, приступили до ліквідації катастрофи.

– Тоді загинуло двоє, через 31 рік з нашого батальйону вже багатьох немає. Наслідки відчув кожен ліквідатор, ми хворіли і хворіємо далі. Держава трішки дбає, виписують ліки, але не все так, як би хотілося, – каже Ярослав Скалецький.

На Тернопільщині, за словами керівника Тернопільської обласної організації інвалідів Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександра Харитонова, 42 тисячі постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідів-чорнобильців, які безпосередньо брали участь у ліквідації – 1700.

– З жовтня покращили пенсійне забезпечення солдатам-срочникам, яким під час ліквідації було від 18 до  20 років. Хотілося, щоб держава звернула увагу і на 2-3 категорію чорнобильців-ліквідаторів, покращили пенсійне забезпечення ветеранам ядерних випробувань, – розповідає Медіатору Олександр Харитонов.

Наслідки ЧАЕС відчутні сьогодні, в області, каже Олександр Харитонов, щороку від сімдесят до сто чоловік помирає. Це ті люди, які першими вступили на боротьбу з «мирним» атомом, були в самому пеклі.