Стрічка, що рятує від трагедії: пішоходів зобов'язали носити в темну пору одяг зі світловідбиваючими елементами

Зміни до правил дорожнього руху уряд вніс ще 11 листопада. Відтепер пішоходи в темний час доби зобов'язані носити одяг зі світловідбиваючими елементами. Такі правки пов'язані перш за все з тим, що останнім часом помітне зростання числа аварій за участю пішоходів.

Про це повідомляють і на сторінці Патрульної поліції Тернопільської області у Facebook.

Згідно п.4.4 ПДР України у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Кожен пішохід має знати, що у темну пору доби або при густому тумані, він непомітний для водіїв.
Особливо якщо верхній одяг чорного або іншого темного кольору. Флікери відбивають світло у сутінках, тож водій вчасно помічає пішохода та може зменшити швидкість чи зупинити авто.

"В умовах поганої видимості, інтенсивного руху транспорту та складних погодних умов — світловідбивачів багато не буває, - наголошують у патрульній поліції, -  вони можуть бути у вигляді браслету, брелока, наліпки, пояса або жилета. Їх можна одягнути або причепити на одяг і рюкзак".