"Уражає нирки і суглоби, в Україні фіксують некеровану інфекцію": хвороба б'є по дітях і дорослих, буде жар і біда на шкірі

В Україні трапляються випадки небезпечної інфекції. Вражає вона в першу чергу дітей. Лікарі рекомендують ретельно ставитися до можливих загроз. Простих мешканців інформують про імовірні хвороби задля збереження здоров'я.

Як інформує "rayon.in.ua", скарлатина – це одна із поширених дитячих некерованих інфекцій. Збудником є ß-гемолітичним стрептококом групи А, який викликає симптоми загальної інтоксикації (підвищення температури тіла, головний біль, загальна слабкість), ангіну та характерний висип на шкірі.

Висипання з’являється на 1-2 день хвороби та сконцентровані на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і боковій поверхні шиї, боковій поверхні тулуба, животі. Чистий носогубний трикутник є характерною ознакою інфекції.

Спочатку на язиці з’являється білий наліт, проте за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває яскраво-малинового кольору з набряклими сосочками.

Лікування хвороби обов’язково включає курс антибіотиків, оскільки даний стрептокок може уражати нирки, суглоби, мигдалики. Пацієнти з тяжкими формами скарлатини, з ускладненнями та за епідемічними показами рекомендована госпіталізація.

Щеплення від скарлатини немає, проте перехворівши одного разу, людина стає практично невразливою перед інфекцією – формується пожиттєвий імунітет.

Щоб уникнути зараження варто дотримуватися простих правил гігієни:

провітрюйте приміщення

гуляйте на свіжому повітрі

уникайте контакту з хворими людьми

мийте руки після вулиці та перед їжею.

До слова, 99,6% хворих – діти до 17 років, половина з них підхоплює інфекцію, коли відвідує організовані дитячі колективи.