Прокуратура Тернопільської області разом з правоохоронцями викрила потужну кримінальну мережу, яка займалась розповсюдженням нового небезпечного наркотику - кратому (листя рослини Mitragyna speciosa), що викликає сильну залежність та раніше вільно реалізовувався через інтернет.
До складу угруповання входило 29 осіб, серед яких - п’ятеро неповнолітніх.
За даними слідства, ділки організували контрабандні поставки кратому з-за кордону, розповсюджували його по всій Україні через Telegram-канали, "Нову Пошту", а також в закладах харчування, спортзалах та інших громадських місцях, зокрема - в Тернополі, де й вперше виявили незаконний продаж цієї речовини.
За попередніми оцінками, за час діяльності угруповання було реалізовано близько 10 тонн кратому, що за цінами «чорного ринку» складає понад 60 мільйонів гривень.
Проведено 78 обшуків у 14 областях України, серед яких Київська, Львівська, Одеська, Івано-Франківська, Закарпатська, Тернопільська та інші.
21 особу затримано, ще кільком фігурантам повідомлено про підозру в контрабанді наркотичних речовин. Усім учасникам інкримінують збут наркотиків у великих розмірах (ст. 307 ККУ).