Картина всесвітньо відомого українського художника Івана Марчука, який родом з Тернопільщини, успішно знайшла свого нового власника на престижному аукціоні Sotheby’s, що відбувся 2 червня. Це натюрморт під назвою «Щедра планета» був створений митцем під час його перебування на Манхеттені в Нью-Йорку, коли він емігрував до США.
Робота була представлена на торгах під номером лота 19. Про участь картини в аукціоні художник поділився на своїй сторінці у Facebook, підкресливши символічність повернення твору до нової історії вже в руках іншого власника. Спочатку оцінка полотна коливалася від 40 до 60 тисяч євро. Проте під час торгів робота викликала великий інтерес серед колекціонерів і була продана за значно вищу ціну, ніж очікувалося.
Згідно з повідомленням самого митця, фінальна ціна склала 96 тисяч євро. Це стало новим особистим рекордом Івана Марчука на аукціоні Sotheby’s.