Щороку на туберкульоз хворіє майже сорок тисяч українців, десять тисяч помирає. Україна перша в Європі за рівнем смертності від цієї недуги. 24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом.Сьогодні на Театральному майдані в Тернополі працюватимуть два пересувні флюрографи, де можна буде безкоштовно обстежитись та отримати консультації лікарів.
Епідемія туберкульозу в Україні розпочалася ще в 1995 році. Збудник туберкульозу вражає всі органи та тканини організму людини. А заразитися можна повітряно-крапельним, рідше харчовим чи контактно-побутовим шляхом. Один хворий на туберкульоз може інфікувати в рік 10-15 людей.
Оксана ГРАДОВА, заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру
80 відсотків - захворюваність серед населення працездатного віку. В основному це мужчини. Можливо через те, що чоловіки мають шкідливі звички: куріння, зловживання алкоголем, наркоманія. Ще нас турбує - поєднання ВІЛ інфекції і туберкульозу.
Особливо сприйнятливі до туберкульозної інфекції діти, кажуть лікарі. За два місяці цього року на Тернопільщині вже зареєстрували 5 випадків вперше виявленого туберкульозу серед підлітків. Найдієвішим методом профілактики туберкульозу в дітей є вакцинація. В пологових будинках новонародженим на третій - п'ятий день життя роблять щеплення вакциною БЦЖ. Цієї вакцини наразі на Тернопільщині достатньо, каже начальник головного управління охорони здоров'я.
Михайло БУРТНЯК, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА
Вакцина є сьогодні. Були періоди, що коли вона неритмічно поступала в нашу область. Є випадки, коли батьки відмовляються від вакцини, я думаю, що це є небезпека. Ми повинні розуміти, якщо ми цю роботу не будемо проводити, ми будемо мати відповідний результат в перспективі по захворюваності.
Ще один метод профілактики - туберкулінова діагностика, з цим на Тернопільщині складніше, каже Михайло Буртняк.
Михайло БУРТНЯК, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА
Проблеми заключаються в тому, що не завжди є кошти на закупівлю туберкуліну. Ми поставили завдання перед райдержадміністраціями, перед містом, що треба вишукати ці кошти, треба їх передбачити в бюджетах.
24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме цього дня на Театральному майдані в Тернополі працюватимуть 2 пересувні флюрографи, де можна буде безкоштовно обстежитись та отримати консультації медиків.
Вадим РУДИК, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру
200-250 чоловік ми обстежуємо за один день. Як правило ми навіть під час цих обстежень виявляємо патологію не тільки туберкульозу, а й онкопатологію, неспицефічні захворювання людей. В тих людей, які прийшли обстежились можна запідозрити зміни в легеневій тканині і в той же день ми їх доправляємо в наш заклад щоб визначити діагноз.
Туберкульоз набагато легше попередити, ніж лікувати. Медики радять, аби не захворіти, необхідно проводити своєчасні щеплення, планове флюорографічне обстеження легенів, повноцінно харчуватися, вести здоровий спосіб життя.