Імена тернопільських вулиць: вулиця Євгена Коновальця

У Тернопільській області 2011 рік проголошено роком полковника армії Української народної республіки, голови проводу Організації українських націоналістів Євгена Коновальця та першого командира Української повстанської армії Клима Савура.

З юних літ вів активну громадсько-політичну діяльність. Був секретарем місцевої Просвіти, входив у склад головної управи Українського Студентського Союзу, став членом Української Народно-демократичної партії.

На початку Першої світової Є. Коновалець був мобілізований до австрійської армії, потрапив у російський полон, був в таборах.

У вересні  1917 втік з табору, добрався до Києва. З однодумцями сформував Галицько-Буковинський курінь Січових стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії  УНР від командуванням  Евгенеа Коновальця, визволяв від більшовиків Київ.

1918-19 роках Коновалець командував дивізією, корпусом і групою Січових Стрільців під час бойових операцій проти більшовицьких і денікінських військ. У листопаді 1919 р. Є.Коновалець потрапив у поьський табір для полонених. Звільнився, перебрався у Чехословаччину, шукав нові  методи боротьби за незалежність України.

Літом 1920 р. Коновалець повернувся до Львова і очолив Начальну Команду УВО. У 1929 р.  було створено Організацію українських націоналістів, яку очолив Євген Коновалець.

Наприкінці 1920-x — на початку 30-х рр.  залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції.  За його безпосередньою участю в Америці були засновані Громади Українських Стрільців, що поклали початок Організації Державного Відродження України в США і Українському Національному Об'єднанню в Канаді.

Коновалець загинув у  Роттердамі в результаті спецоперації НКВД СРСР. Йому передали вибухівку, закамуфльовану під коробку цукерок з українським орнаментом - як подарунок «від друзів». Після того як коробка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула. Похований  у Роттердамі.