"Зачекай, сестричко, ще не віддавайся, на городі рута, піди, заквітчайся..." - співається в українській народній пісні. Подбати про те, щоб українські дівчата не поспішали заміж у 17 років, вирішили депутати Верховної Ради. Четверо народних депутатів на чолі з Миколою Томенком прагнуть законодавчо заборонити українським дівчатам виходити заміж у 18 років. Для цього вони зареєстрували у парламенті проект закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України», яким пропонується підвищити рівень мінімального шлюбного віку в Україні.
Законопроект базується на рекомендаціях Комітету ООН з прав дитини, де вважається, що різниця мінімального шлюбного віку чоловіків і жінок - 18 і 17 років - дискримінація. Конвенція ООН про права дитини стверджує, що до 18 років юнаки та дівчата досягають фізичної, інтелектуальної та психічної зрілості, а тому шлюбний вік не можна встановлювати, виходячі із термінів статевої. Депутати, що готували законопроект, стверджують, що з точки зору готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості жінки і чоловіки повинні мати рівні права. Тому пропонується встановити однаковий шлюбний вік для чоловіків і жінок - 18 років. Також депутати пропонуєть визначити для виняткових випадків мінімальний шлюбний вік в Україні 16 років (зараз 14).
Як відомо, традиційно саме в західних областях України дівчата раніше виходять заміж. І на Тернопільщині виняткові випадки, коли дівчина виходить заміж "по потребі" у віці до 17 років, на жаль, непоодинокі.