ФК «Тернопіль» здобув перемогу попри сніг і болото

Матч 20-го туру чемпіонату України серед команд першої ліги між ФК «Тернопіль» та ФК «Полтава» проходив за складних погодних умов. Справа в тому, що більшу частину першої половини ігрового дня йшов сніг. Однак зусиллями працівників стадіону поле привели до прийнятних умов і вболівальники мали змогу дивитися за грою своїх улюбленців. І вони не підвели, показавши якісну гру.

Стартові хвилини матчу команди придивлялися одна до одної, фактично 10 хвилин довелося провести футболістам, щоб звикнути по важкого сніжного поля. Перший небезпечний момент у матчі виник аж на 11 хвилині. Тернополяни отримали право на пробиття штрафного удару метрів з 22-ох. Ігор Курило відкотив м’яча під удар Віталію Богданову і той в обвід стінки ціляв у «дев’ятку», але полтавський воротар неймовірним чином зумів перевести «шкіряного» на кутовий. Далі і десь до середини першого тайму на полі була в’язка гра, команди не ризикували, тому більшість ігрового часу м’яч перебував у центрі поля. А якщо і була небезпека, то в тернополян – після подач з кутового, а в полтавців - після флангових навісів. Однак до серйозних гольових моментів у цей час справа так і не дійшла.

Десь з 25-ої хвилини ініціативу перехопили господарі поля. На 26 хвилині тернополяни отримали право на перспективний штрафний удар. Постріл Віталія Богданова прийняла на себе стінка складена з гравців полтавської команди. Від неї м’яч відскочив до Андрія Кондзьолки, який намагався закинути м’яча за комірець кіперу ФК «Полтава» Максиму Кучинському, але трішки був не влучним. Не пройшло і дві хвилини, як м’яч на лінії карного майданчика отримав нападник ФК «Тернопіль» Богдан Семенець і потужно пробив. На жаль, смугастий всього в кількох сантиметрах розминувся з воротами, пройшовши над поперечиною. Приспавши пильність господарів поля, полтавці організували швидку контратаку, яку виходом віч-на-віч завершував Максим Зеленович. Форвард намагався обвідним ударом поцілити в кут воріт, але м’яч розминувся з воротами. У зворотній атаці муніципали отримали право на штрафний. Цього разу пробивав Ігор Курило. Його потужний удар прийняв на себе кіпер гостей. Незадовго, вже тернополяни організували швидку контратаку. Богдан Семенець втік від опікуна ледь не з центра поля і не зближаючись з воротарем пробив під поперечину. Максим Кучинський з надзусиллями перевів м’яча на кутовий.  Як виявилося, таких кутових за останніх десять хвилин першого тайму було не менше п’яти і в двох з них тернополяни були близькими до взяття воріт. Спершу Андрій Кондзьолка виграв повітря, але не влучно пробив, а в компенсований час Ігор Курило уже ногою (хоча легше, напевно, було забити головою), не зумів замкнути навісну передачу з корнера.

Гості на другий тайм вишли одразу з двома замінами. Тренер ФК «Полтава» Олег Федорчук намагаючись освіжити гру, прагнув збільшити швидкості своєї команди. І на перших хвилинах гості і справді перевели гру на половину поля тернополян, але не надовго… Так, після вкидання ауту, полтавці відбилися, але першим на м’ячі був Сергій Атласюк, удар якого з лінії карного майданчика прийняв на себе оборонець гостей. Незадовго, після переводу м’яча з правого краю атаки на лівий, «шкіряний» дістався до півзахисника Ігоря Кушецького. Той на замаху обіграв одного захисника і низом пробив по воротах у нижній кут воріт. Кіпер гостей зумів підстрахувати партнерів і відвести загрозу. На цьому тернополояни не зупинилися. Близькими до взяття воріт були Семенець і Курило, але в першому випадку м’яч від оборонця пішов на кутовий, а в другому – удар лібера муніципалів виявився не точним. Тільки-но вийшовши на поле слушний момент отримав Сергій Полянчук. Крайнього півзахисника вивів на зручну позицію Ростислав Волошинович, але Сергій замість того, щоб самому вирішувати епізод чи робити простріл вздовж воріт на Семенця, зробив верхову навісну передачу до якої ніхто з партнерів не встиг. Те що не зумів зробити Полянчук, в наступній атаці зробив Семенець. Знову Волошинович віддав ювелірну передачу, яку майстерно й реалізував кращий бомбардир муніципалів (1:0).

Після пропущеного гола гості суттєво активізувалися, провели кілька гострих атак, однак тернопільських захист (на чолі з Ігорем Курилом) і воротар Сергій Русан зіграли надійно, не дозволивши полтавцям реалізувати свої нагоди. А наприкінці матчу смачний удар з лівої вдався тернопільському форварду Семенцю, але м’яч трішки розминувся з воротами. І вже перед самим свистком мав забивати Полянчук, який замикав дальню стійку, однак удар у Сергія відверто не вдався і м’яч легко забрав у руки воротар ФК «Полтава», повідомляє офіційний сайт клубу.