Тур вихідного дня: їдемо до Тернополя або чим до нас заманюють туристів?

Красиво, дешево і цікаво - так коротко можна описати поїздку, яку ми підготували для вас. Страшно хочеться кудись вирватися на найближчі вихідні, але бюджет на поїздку всього 800-1000 гривень? Пропонуємо вам відправитися в Тернопіль: дірку в кишені така подорож точно не зробить, а вражень залишить море.Місто дуже красиве, в його околицях також маса цікавого, а з точки зору цін на харчування, житло і транспорт - набагато доступніший того ж Львова (при непоганому рівні сервісу). Втім, про все по порядку.Тернопіль - невелике і затишне місто в Західній Україні. Заснований він був у 1540 році коронним гетьманом Яном Аморім Тарновскік, побудував тут укріплений замок. До речі, аж до 1944 року місто називалося Тарнопіль, в честь свого засновника. Існують ще декілька версій походження назви - ми вдаватися в це не будемо, а краще розповімо, що представляє собою сучасний Тернопіль.Що можна побачити в ТернополіЯкщо ви все-таки вирішили відправитися на тур вихідного дня до Тернополя, радимо програму скласти так: у перший день познайомитися ближче з Тернополем, а в другій - поїздити по унікальних замках, які знаходяться в області.

З must-see місць для туриста в Тернополі можна виділити кілька. По-перше, один з кращих зразків подільської архітектурної школи XVII століття - Церкву Різдва Христова. Знаходиться вона у самому центрі, обов'язково загляньте всередину подивитися на знамениту ікону Тернопільської Божої Матері. Також примітно, що храм без бань. Ще одним обов'язковим до відвідування місцем є величний Домініканський костел, збудований у 1749-1779 роках. Це одна з найкрасивіших подібних споруд в Україну, виконана в стилі бароко. Напевно побачите високі вежі з характерними барочними дахами, які підносяться над рештою будівлями. Цікаво, що в СРСР будівлю Домініканського костелу використовувалося як картинну галерею.

На жаль, під час Другої світової війни Тернопіль був практично зруйнований, тому як такого Старого міста ви тут не побачите. Але деякі будівлю все ж вціліли. Прогуляйтеся вулицями Шевченка та Листопадова і зможете зустріти споруди, побудовані ще в XIX столітті. За звичайний будинок багато туристів приймають Тернопільський замок, зведений у 1548 році. Спочатку він виглядав зовсім не так, у XIX столітті тодішній власник міста Коритовський переробив замок під палац. Тепер Тернопільський замок скоріше схожий на будівлю в стилі російського класицизму.

Якщо ж звернете з центральної вулиці у напрямку до озера, потрапите на так звані Єлисейські поля. Звичайно, порівняно з головною визначною пам'яткою Парижа, яка простяглася між площею Згоди і Тріумфальною аркою, Єлисейські поля в Тернополі не такі вражаючі, але, тим не менш, місце винятково миле. До слова, озеро можна сміливо назвати однією з головних визначних пам'яток Тернополя. Створено його було штучно в 1951 році, займає площу в 400 гектарів. Якщо буде гарна погода, обов'язково покатайтеся на прогулянковому кораблику, побачите зовсім інший Тернопіль, ніж з суші. Тим більше коштує це задоволення всього 10 гривень (тривалість 30 хвилин).

Захочеться побувати на природі, прямуйте до парку «Топільче». У якому ще місті можна не відходячи далеко від центру опинитися в гостях у природи? У міні-заповіднику, розташованому в парку, можна побачити білих оленів, фазанів.Цілого дня якраз буде достатньо, щоб більш-менш близько познайомитися з цим милим і гостинним містом.Що можна побачити в околицях ТернополяТернопільська область славиться великою кількістю замків. Практично в кожному районному центрі є стародавні споруди. Найбільш відомі з них Збаразький замок, Палац Вишневецьких, Палац Потоцьких. Всі вони знаходяться відносно недалеко від Тернополя - гріх не скористатися шансом подивитися хоч щось.Збаразький замок, який по праву називають одним із шедеврів фортифікаційного мистецтва, розташований всього в 20 кілометрах від Тернополя. Він був повністю відреставрований і зараз є справжнім туристичним центром. Тут можна подивитися як жив рід Вишневецьких: предмети побуту, портрети, рушники та вишиванки. Також у замку є унікальний музей зброї, а в одному з флігелів знаходиться органний зал.У Збаражі також можна заглянути в Бернардинський монастир, побудований в 1627 році.

Доїхати до Збаража можна на маршрутці «Тернопіль - Збараж», вартість проїзду 4 гривні.Також поїдьте в селище Микулинці (19 км від Тернополя). Микулинський замок вас навряд чи вразить, оскільки, по правді кажучи, стан його залишає бажати кращого, а ось шикарний Палац Потоцьких, який знаходиться поруч, - must-see. У Микулинцях також заслуговує на увагу Троїцький костел, збудований у XVIII столітті у стилі бароко.Якщо залишиться час, обов'язково відвідайте мальовниче містечко Вишнівець (30 км від Збаража). Тут, як ви вже, напевно, здогадалися, і знаходиться величний Палац Вишневецьких. Побудований він був у далекому 1720 на фундаменті потужного середньовічного замку XV століття. Дійсно дуже гарне місце - чого вартий пишна ліплення, якої прикрашений фасад. Раніше палац взагалі вважався самим розкішним в Західній Україні, але, на жаль, ні дзеркальний зал завдовжки 80 м (копія Версальського), ні вражаюча картинна галерея князів Вишневецький до наших днів не дожили.Звичайно, за один день побачити всі визначні пам'ятки Тернопільської області просто нереально. За кадром залишаться красивий замок в містечку Чортків, історичне урочище Червоногород, знаменита Почаївська лавра, мальовничий Джуринський водоспад, нерукотворні печери в Кривче - ви просто не встигнете побувати скрізь, тур вихідного дня не гумовий. Але зате буде стимул поїхати в поїздку по Тернопільській області на інший уїк-енд.

Де поїсти та розважитись У Тернополі є ресторан, який має відвідати кожен турист, адже місце дійсно унікальне. Називається він «Старий млин» («Старий млин») і знаменитий не тільки своєю дуже смачною і недорогою кухнею, але і надзвичайним інтер'єром.

Чотириповерхова будівля своїми химерно-фантастичними формами нагадує твори знаменитого Антоніо Гауді. При вході навіть стоїть камінь, привезений з дому знаменитого архітектора. Побудували його в 2002 році на місці старої парового млина (звідси, як ви здогадалися, і назва ресторану).Втім, «Стару млин» навіть не можна назвати типовим рестораном - це швидше музей. А самі господарі цього затишного закладу позиціонують його як «самогонну ресторацію».- «Старий Млин» з цієї когорти, нехай не в сенсі кухні, у нього немає мішленівських зірок, що, втім, не заважає тутешньої їжі (і самогону!:) бути нестерпно смачною, - пише в жж horoshiyblog. - Головне - інтер'єр, який можна вивчати не годинами і днями, а тижнями. Щоб розповісти про все, що там оточує відвідувача, потрібно написати книгу, а, може, й дві. Окрему книгу потрібно було б присвятити меню.У меню тут дійсно стільки всього смачного і цікавого, що очі розбігаються. Скуштуйте зелений борщ в каструльці з хліба або традиційний червоний борщ з пампушками під назвою «Перше причастя українця». Поки будете чекати замовлення, принесуть сало, перетерте зі спеціями, яке потрібно намазати на хліб. Для поліпшення апетиту обов'язково запропонують скуштувати місцевої самогоночку (недарма ж це місце називають «самогонної ресторацією»). Ну і, звичайно, сало в шоколаді, яке тут вміють готувати як ніде і подають на цитрусової скоринці.Ціни ж вас приємно здивують. Обід на двох обійдеться в 100-150 гривень. Знаходиться ресторан на вулиці вул. Бродівська, 1-а, це 15 хвилин пішки від ж / д вокзалу.

Також місцеві жителі рекомендують ресторан «Шинок», який стоїть прямо на березі озера. Тут уміють готувати національні страви, а вечорами розважають публіку музиканти.Якщо захочеться якихось активних розваг, тримайте курс на розважальний комплекс «Подоляни» - треба їхати на маршрутці (18, 19, 22). Тут ви знайдете кінотеатр, боулінг, паб, каток, більярд, нічний клуб, концерт-хол.